Mindenkinek megvan a saját munkamenete, egészen az eszközök összeszedésétől azok rendben és tisztán való elpakolásáig. Néhol viszont érezzük, hogy mintha lehetne valamit jobban, szebben, ügyesebben, időtakarékosabban, vagy egyszerűen csak könnyebben végezni. Ezért érdemes tapasztalt, gyakorló fotósok munkamenetét végignézni, hátha elleshetünk valami praktikus tanácsot! Phill Price osztotta meg az ő munkafolyamatát, egészen a fényképek geotaggel való ellátásától, az importáláson keresztül (kulcsszavak, metadata…), az első válogatás és „okos gyűjtemények” (smart collection) készítéséig. Ezek után rátér a fényképek manipulására, újbóli metaadatok szerkesztésére, amiket a kész fotókhoz fűz. Majd jön az exportálás különböző fotómegosztó oldalakra, vízjelezés, blogolás és végül a biztonsági mentés, amiről már ejtettünk szót. Chris Marquardt is leírta három részes sorozatában, hogy ő hogyan dolgozik a Lightroommal, a „Tips from the top floor” portálon.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Stúdióvakuk, fényformálók I.
Két részes sorozatunkban azok számára szeretnénk egy kis betekintést nyújtani a világítástechnika sűrű erdejébe, akik többet szeretnének foglalkozni a megvilágítással és nem érzik elegendőnek a hagyományos külső vakuk által elért eredményt. Első részünkben néhány termékkel ismerkedünk meg.
Tájképek feldolgozása Lightroomban
Avagy giccskészítés gyorstalpaló 45 percben :) Persze viccet félre téve, ebben a videóban igen részletesen tanulhatod meg a Lightroom alapjait is, de megtalálod...
Ideiglenes Lightroom katalógus használata és a katalógusok összevonása
Nem muszáj a teljes katalógusunkat magunkkal hordani, elég, ha kisebb katalógusokkal dolgozunk. A katalógusok összevonásának köszönhetően azonban lehet olyan katalógusunk is, amelyben minden fotónk...
A Photoshop CC 2019 tartalomfüggő kitöltése
A Photoshop Cafe 10 perces bemutató videót készített a legutóbbi Photoshop CC frissítésben bevezetett Content Aware fill újdonságokról.
Így vásárolj fényképezőgépet
Akár ajándékba szánod karácsonyra, akár magadnak keresel egy jó gépet, fontos, hogy olyan modellt válassz, amely a kitűzött feladatokra a legalkalmasabb. Nem kell mindenáron tükörreflexes gép, de nem is mindenre elég egy zsebrevágható utazózoom. Cikkünkben bejárjuk a ma kapható gépek kategóriát és néhány tippet is adunk egy-egy kiemelkedő modellre.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben