Kezdődik az esküvői szezon

0

Valamiért az emberek inkább a melegben szeretnek házasságot kötni. Én pont az ellenkezője vagyok, szeretem a havat, no meg a különcködést, de ez a kérdés számomra még várat magára 🙂

wedding-photography

Viszont, mint fotósra, szükség lehet ránk az ismerettségi körben, a költségek lekanyarítása végett megkérhetnek, hogy a rokonok, barátok, ismerősök esküvőjén mi (is) készítsünk képeket. Nem kis felelősség, így következzék pár tanács, mielőtt esetleg nem kellő felkészültséggel vágnánk bele a nagy nap megörökítésébe! Múltkor már készült egy bejegyzés ebben a témakörben, de most még több tanácsot láthatunk felsorolva.

  1. Készítsünk egy listát, hogy miről akarunk képet átadni (fontos pillanatok pl. gyűrűhúzás, csokordobás stb.)
  2. Keressünk egy segítséget a családból, aki összetereli a népet egy-egy fényképre, akire figyel a násznép.
  3. Derítsük fel a terepet, tudjuk meg, hogy hol lesznek az események
  4. A felkészülés kulcsfontosságú! Legyen vésztervünk esős időre (beállított kültéri képek), legyen a felszerelésünk „harcra” kész (akkumulátorok, memóriakártyák, háttértárak, tiszta objektívek…)
  5. Tudjuk meg, hogy mit szeretne a pár viszontlátni a képeken, milyen igényeik vannak
  6. Kapcsoljuk ki a hangot a fényképezőgépünkön, próbáljunk meg minél kevesebbet zavarni
  7. Fotózzunk apró részleteket. Egy-egy összekulcsolt kéz, a gyűrűk, gyertyák ünnepélyes, meghitt hangulatot adhatnak
  8. Lehetőség szerint használjunk két fényképezőgépet, különböző objektívekkel felszerelve. Néha nagylátó néha tele kell, és váltogatni bizony időigényes, van, mikor a nagy pörgésben emiatt lemaradhatunk egy-egy képről.
  9. Fontoljuk meg egy másodfotós „felvételét”. Ezáltal az előző pont nehézségeire is megoldást találhatunk, több szemszögből készíthetünk fotókat, nem kis biztonságérzetet nyújt…
  10. Lépjünk oda egy-egy kép készítéséhez, de ne legyünk tolakodóak. Nem mi vagyunk az esemény főszereplői, de ha képet kell készítenünk, bátran menjünk közelebb.
  11. Tanuljuk meg a visszavert/szórt fények használatát
  12. Fotózzunk RAW-ban! A fénymérőt ugyanúgy nagyon be tudja csapni a menyasszony fehér ruhája mint a vőlegény fekete ruhája. Ezeket és az egyéb világítási problémákat többé-kevésbé orvosolni tudjuk, ha RAW-ban fotózunk
  13. Mutassuk meg a képeinket a lagzin egy kivetítőn, slideshowként
  14. Figyeljünk a háttérre
  15. Ne töröljük egyből a hibás képeket. Később rájöhetünk, hogy mégis használható, vágható, manipulálható, magyarán használható, sőt, mi több, különleges képeket készíthetünk belőlük… A nagy pörgésben nincs idő elgondolkodni rajtuk, hogy egy-egy „hibából” mennyire más hangulatú kép születhet.
  16. Próbálkozzunk nem csak a standard perspektívákkal, emeljük fel a fejünk fölé a gépet, vagy éppen tegyük a földközelbe, próbáljuk ki a nagylátószögű objektívek torzított képét…
  17. Készítsünk csoportképeket, sokan szeretik
  18. Tanuljuk meg a derítő vakuzást, sokszor hasznos lesz
  19. Használjuk a sorozatkép módot. Sokszor a beállított, elkészült kép utáni másodpercekben az alanyok kicsit lazítanak, és akkor mutatják igazi arcukat…
  20. Várd a váratlant! Néha váratlan események történnek, valaki valamit elfelejt (pl. nem találják a gyűrűt), nem úgy sül el, ahogy kellene, ami ott, akkor kínos lehet. Fotózzuk le ezeket is, mert később vidám pillanatokat lophatunk ezekkel a képekkel a nézők körébe…
  21. Élvezd! Ha látják rajtunk, hogy vidámak vagyunk, könnyebben oldódnak egy-egy fotó elkészítésekor. Elvégre ez egy vidám nap!

Bővebben a pontokhoz található további segítségekkel Ti mivel egészítenétek ki a sort?