Bár a változékony időjárás meglehetősen kiszámíthatatlanná tette a tesztelés befejezését, végül mégiscsak sikerült a tesztfotók javarészét tegnap befejezni. Már csak néhány mérés, vörösszem teszt, illetve egyéb teendő van hátra, így jó eséllyel jüvő héten keddre el is készül az Olympus Micro FourThirds gépének részletes bemutatója. Frissítés (2009.06.29.): Tesztképek frissítve újabb fotókkal. Mivel az Olympus Hungary Kft. sem rendelkezik a gép RAW képeinek feldolgozását lehetővé tevő szoftver CD-vel, így egyelőre csak az E-P1 belső képfeldolgozó rendszerének teljesítményét láthatjuk. Később, ha az Adobe elkészíti a Camera RAW következő frissítését, melyben az E-P1 is szerepel, időnktől függően frissítjük cikkünket. A tesztfotók a gép belső képfeldolgozó rendszerének alapbeállításával készültek, kivéve a zajszűrés paramétert, mert azt 0-ra állítottuk. Tesztképeink között érzékenység sorozat is megtalálható. A fotókat alapvetően a kit kiszerelésben a géphez adott M.Zuiko Digital 14-42mm f/3,5-5,6 objektívvel készítettük. Ahol ettől eltértünk, ott a fájlnévben jeleztük azt. További felhasznált objektívek: M.Zuiko Digital ED 17mm f/2,8, valamint Zuiko Digital ED 14-54mm f/2,8-3,5 I (FT adapter segítségével). Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb). Olympus E-P1 tesztfotók
NÉPSZERŰ CIKKEK
Vízalatti fotózás a gyakorlatban
Mindig elborzasztott, amikor megláttam egy női táska mennyi apró kis vackot tartalmaz, és milyen iszonyú "bőrönddel" képesek egyesek közlekedni a világban. Sőt, bevallom, sokszor kinevettem, amikor láthatóan évekkel ezelőtt elfeledett tárgyak is előkerültek a mélyéről. Ezek után belevágtam a vízalatti fotózásba. Ma már kevesebbet mosolygok a sok cuccon, én egy teljes bőröndöt képes vagyok megtölteni apró bizbaszokkal.
Hét egyszerű trükk a kreatívabb fotókért
Ha régóta fotózol, előfordulhat, hogy egy idő után úgy érzed, valami újat kell alkotnod. Olyat, ami nem megszokott, olyat, ami nem a tökéletességről szól,...
Fotós kvíz – teszteld a tudásod!
Szereted a kihívásokat? Kíváncsi vagy, mennyire vagy naprakész a fotós technikai tudásodban? Ez a rövid teszt segít feltérképezni, hol bővítheted még a tudásod!
Így készíts lélegzetelállító asztropanorámát!
Bizonyára te is gyönyörködtél már a fantasztikus látványt nyújtó asztrotájképek továbbfejlesztésének számító asztropanorámákban. Ebből a videóból megtudhatod, hogyan lehet ilyet készíteni!
Az emberiség 100 legmeghatározóbb képe
A TIME magazin 100 fotóból álló válogatást készített, amely egyfajta best of az emberiség által eddig készített legmeghatározóbb képekből.
A részletes ismertetőket is tartalmazó oldalon...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben