Komoly fejlesztéseket kíván eszközölni a koreai gyártó a tükör nélküli cserélhető objektíves fényképezőgépei fókuszrendszerén. A szabadalom már bejegyeztetett. A cserélhető objektíves digitális tükörreflexes fényképezőgépek (D-SLR) mellett egyre terjednek a kisebb méretű, cserélhető optikás, de tükör nélküli (MILC) modellek. Az egyelőre Olympus, Panasonic, Samsung és Sony által birtokolt kategória még viszonylag friss, így bőséggel akad innovációnak hely. A Samsung a tavalyi Photokinán jelentette be az i-Function gombbal ellátott optikáit, melyek segítségével könnyebben vezérelhetjük a gépet. A gombot nyomva egyszerűen lépkedhetünk a módosítható paraméterek között. De ez már a múlt. Nézzük a jövőt. A MILC gépek legsarkallatosabb pontja a fókuszrendszer. Noha a Panasonic már bebizonyította, hogy igenis létezik tükörreflexesek közelébe érő kontraszt alapú AF rendszer, a kategória gépeinek AF sebessége még mindig elmarad a tükörreflexesektől. Nem is véletlen, hiszen két teljesen eltérő megoldásról beszélünk. Míg a fáziskülönbségen alapuló megoldásnál a rendszer a legtöbbször tudja, hogy előre, vagy hátra kell-e keresnie az élességet, a kontraszt alapú módszernél ez csak akkor derül ki, ha már megmozgattuk a fókuszáló lencsetagokat. Az Egami blogon közzétett szabadalom szerint a Samsung most olyan technológián dolgozik, amely az objektívbe épített tagnak köszönhetően segít a beérkező sugár kettébontásában, amely a fáziskülönbség érzékelés alapja. Ez után már magán a képérzékelő szenzoron alakíthatnak ki AF érzékelő pontokat. Érdekes ötlet, talán meg is valósul. Ha igen, akkor ahhoz teljesen új objektívpark is szükséges lesz, de sebességben biztosan bajnok lehet.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Alapfokon: Memóriakártyák – MultiMedia / Secure Digital
Két kártyatípus egy fizikai formátumban. A két kártyát fejlesztőik az azonos külső miatt sokáig egybemosták. A formátumok között azonban nagyok az eltérések.
Objektív szűrőkről – egyszerűen
A Pixinfo működése óta már többször kaptunk olyan e-mailt, amelyben a kedves Olvasók hiányolják a kezdőknek szóló, egyszerűbb nyelvezetű cikkeket. Bizony igazuk is van, így most szeretnénk pótolni ebbéli hiányosságunkat egy könnyen megérthető, a fotózással most ismerkedőknek szánt cikkel, amelyben a különböző szűrőket mutatjuk be.
Alapfokon: Érzékelők VI.
Előző alkalommal a Fujifilm SuperCCD-jét mutattuk be. Most azonban egy nagyságrenddel jelentősebb előnyökkel rendelkező különleges érzékelőről lesz szó.
360 fokos panoráma time-lapse démon
24 órás készenlét, teljes 360 fokos látószög, precíz időzítés, időjárásálló kialakítás, automatizált működés. „Csupán” ennyit kellett megoldani
Buktassuk le a filmeket
Ha beülünk egy moziba, vagy este a tévé elé, biztosan nem az lesz a célunk, hogy hibákat, vagy árulkodó jeleket keressünk a filmekben. Pedig...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben