Komoly fejlesztéseket kíván eszközölni a koreai gyártó a tükör nélküli cserélhető objektíves fényképezőgépei fókuszrendszerén. A szabadalom már bejegyeztetett. A cserélhető objektíves digitális tükörreflexes fényképezőgépek (D-SLR) mellett egyre terjednek a kisebb méretű, cserélhető optikás, de tükör nélküli (MILC) modellek. Az egyelőre Olympus, Panasonic, Samsung és Sony által birtokolt kategória még viszonylag friss, így bőséggel akad innovációnak hely. A Samsung a tavalyi Photokinán jelentette be az i-Function gombbal ellátott optikáit, melyek segítségével könnyebben vezérelhetjük a gépet. A gombot nyomva egyszerűen lépkedhetünk a módosítható paraméterek között. De ez már a múlt. Nézzük a jövőt. A MILC gépek legsarkallatosabb pontja a fókuszrendszer. Noha a Panasonic már bebizonyította, hogy igenis létezik tükörreflexesek közelébe érő kontraszt alapú AF rendszer, a kategória gépeinek AF sebessége még mindig elmarad a tükörreflexesektől. Nem is véletlen, hiszen két teljesen eltérő megoldásról beszélünk. Míg a fáziskülönbségen alapuló megoldásnál a rendszer a legtöbbször tudja, hogy előre, vagy hátra kell-e keresnie az élességet, a kontraszt alapú módszernél ez csak akkor derül ki, ha már megmozgattuk a fókuszáló lencsetagokat. Az Egami blogon közzétett szabadalom szerint a Samsung most olyan technológián dolgozik, amely az objektívbe épített tagnak köszönhetően segít a beérkező sugár kettébontásában, amely a fáziskülönbség érzékelés alapja. Ez után már magán a képérzékelő szenzoron alakíthatnak ki AF érzékelő pontokat. Érdekes ötlet, talán meg is valósul. Ha igen, akkor ahhoz teljesen új objektívpark is szükséges lesz, de sebességben biztosan bajnok lehet.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Lightroom egypercesek
Örkény után az Adobe is a rövid és tanulságos történetekben hisz. Remek ötleteket és tippeket szerezhetünk az Adobe nemrégiben indított új videó...
Jelentős képlágyulást okozhatnak a napellenzők!
Meglepő, de valahol logikus felfedezést tett Steve Perry, aki a hidegben, napellenzővel történő fotózás során durva lágyságot tapasztalt a képeinél.
A nagy sebességű vakuszinkron (HSS)
Egy készülő cikkünk kapcsán derült fény arra, hogy nálunk még nem jelent meg cikk a vakuszinkron idő okáról, illetve az emiatt szükséges nagy sebességű vakuszinkronról. Bár a fórumunkban már kiveséztük a témát, azt elég nehéz megtalálni, így szükségesnek éreztük, hogy egy könnyebben fellelhető cikkben is összefoglaljuk a tudnivalókat. Írásunkból a kezdők is megérthetik az okokat, a következményeket és az összefüggéseket.
A Photoshop CC 2019 tartalomfüggő kitöltése
A Photoshop Cafe 10 perces bemutató videót készített a legutóbbi Photoshop CC frissítésben bevezetett Content Aware fill újdonságokról.
Remek animáció az objektívek rekeszének és hatásának bemutatására
Vincent Ledvina főképp animációk és time-lapse videók készítésében jeleskedik, legújabb ötpercesében az objektívek rekeszének, azaz a blende működését és hatásait magyarázza el.
Habár csak érintőlegesen,...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben