Mindig is érdekelt, hogyan kell beállítani a fényeket ahhoz, hogy szép fotót készíthess üveg tárgyakról? Itt a megoldás!
Üveg tárgyak fotózásánál két dolgot kell feltétlenül szem előtt tartanod: egyrészt az üveg felülete általi tükröződést, másrészt az üvegen áthaladó fény fénytörését. Emiatt nem mindegy, hogyan világítjuk oldalról a tárgyunkat, mi van még a szobában vagy műteremben, ahol fotózunk (kitakarás!), illetve hogy világítsuk meg a hátteret, hogy szép képet kapjunk. Nyilvánvaló, hogy arra is ügyelnünk kell, hogy az üveg felülete ne legyen ujjlenyomatos. A hátteret kis szögű méhsejtráccsal ellátott vakuval, az üvegpohár oldalát hátulról 30-45 fokos szögből egy-egy szoftboxos vakuval érdemes világítani. Egy több lépcsős fotózás folyamatát mutatja be nekünk Jay P. Morgan, aki a videója végén még egy fókuszcsapdát is bevet a legjobb eredmény eléréséhez. A videót akkor is érdemes megnézned, ha nem értesz jól angolul!
2003 óta minden évben augusztus 29-én ünnepeljük a Magyar Fotográfia Napját. De tudod, hogy miért pont ezen a napon?
Talán sokan tudják, hogy augusztus 29-e...
A Cooperative of Photography Youtube videócsatornáján 9 egyszerű ötletet osztott meg, amelyeket fotózásokhoz (vagy videózáshoz) használhatunk.
A kilencből mi hetet ajánlunk megvalósításra, kettőt azonban kerülendőnek...
Két kártyatípus egy fizikai formátumban. A két kártyát fejlesztőik az azonos külső miatt sokáig egybemosták. A formátumok között azonban nagyok az eltérések.
Előző blogbejegyzésünkben az ND szűrők két féle jelöléséről, és azok átváltásának képletéről írtunk. A száraz matematika helyett azonban sokszor valóban egyszerűbb egy összefoglaló táblázat,...