Mindig is érdekelt, hogyan kell beállítani a fényeket ahhoz, hogy szép fotót készíthess üveg tárgyakról? Itt a megoldás!
Üveg tárgyak fotózásánál két dolgot kell feltétlenül szem előtt tartanod: egyrészt az üveg felülete általi tükröződést, másrészt az üvegen áthaladó fény fénytörését. Emiatt nem mindegy, hogyan világítjuk oldalról a tárgyunkat, mi van még a szobában vagy műteremben, ahol fotózunk (kitakarás!), illetve hogy világítsuk meg a hátteret, hogy szép képet kapjunk. Nyilvánvaló, hogy arra is ügyelnünk kell, hogy az üveg felülete ne legyen ujjlenyomatos. A hátteret kis szögű méhsejtráccsal ellátott vakuval, az üvegpohár oldalát hátulról 30-45 fokos szögből egy-egy szoftboxos vakuval érdemes világítani. Egy több lépcsős fotózás folyamatát mutatja be nekünk Jay P. Morgan, aki a videója végén még egy fókuszcsapdát is bevet a legjobb eredmény eléréséhez. A videót akkor is érdemes megnézned, ha nem értesz jól angolul!
Az érzékelők analóg jelét az A/D átalakítóknak kell digitálissá alakítani. Cikkünkből kiderül, milyen fontos tulajdonságokat határoz meg az A/D átalakító.
Kis mélységélességű kültéri portrék készítésekor előforduló probléma az előtér és a háttér jelentősen eltérő világossága. Ezen derítőlapokkal és vakukkal segíthetünk, de ha az elérendő kis mélységélesség miatt a blendét nem tudjuk a bejövő fény szabályozására használni, akkor hamar akadályokba ütközünk. Az előtér és a háttér megvilágításának összehangolására ezúttal két lehetőséget vizsgálunk meg.