Mindig is érdekelt, hogyan kell beállítani a fényeket ahhoz, hogy szép fotót készíthess üveg tárgyakról? Itt a megoldás!
Üveg tárgyak fotózásánál két dolgot kell feltétlenül szem előtt tartanod: egyrészt az üveg felülete általi tükröződést, másrészt az üvegen áthaladó fény fénytörését. Emiatt nem mindegy, hogyan világítjuk oldalról a tárgyunkat, mi van még a szobában vagy műteremben, ahol fotózunk (kitakarás!), illetve hogy világítsuk meg a hátteret, hogy szép képet kapjunk. Nyilvánvaló, hogy arra is ügyelnünk kell, hogy az üveg felülete ne legyen ujjlenyomatos. A hátteret kis szögű méhsejtráccsal ellátott vakuval, az üvegpohár oldalát hátulról 30-45 fokos szögből egy-egy szoftboxos vakuval érdemes világítani. Egy több lépcsős fotózás folyamatát mutatja be nekünk Jay P. Morgan, aki a videója végén még egy fókuszcsapdát is bevet a legjobb eredmény eléréséhez. A videót akkor is érdemes megnézned, ha nem értesz jól angolul!
Ma megjelent cikkünkhöz aktuális az objektívek rövidítésének összefoglalása. Szerencsére nem kell új cikket készítenünk, hiszen ez már megtalálható a Fotózz!hu felhasználói cikkei között, amelynek...
A Lightroom Match Total Exposures funkciója segítségével jelentősen felgyorsíthatjuk a képfeldolgozási folyamatunkat.
Az Adobe Lightroom YouTube csatornáján jelent meg ez a mindössze 1 perces videó,...
Jimmy McIntyre videójában megtanulhatunk egy gyors trükköt, hogyan sötétítsünk, vagy világosítsunk egyes színeket képeinken. A Photoshop, mint tudjuk, rettentő sok szolgáltatást és...
Manapság lassan az számít különcnek, aki megőrzi bőre tisztaságát és nem tetováltat legalább egy nonfiguratív grafikát a testére, de a szocializmusban igazi különc az volt, aki akármilyen kezdetleges módszerrel, de rávarrta/rávarratta a testére a mondanivalóját, ha mást nem, hát azt, hogy "ÜSS".
Nem rendelkezel drága átmenetes szűrővel, de szeretnél hatásos hosszú expozíciós képeket készíteni anélkül, hogy az égbolt túlexponált legyen?
Akkor ez a módszer neked való!
Benjamin Jaworskyj...