Ma délelőtt Kazuto Yamaki úrral volt találkozóm a Sigma standján. A Sigma néhány objektív frissítése mellett a tükör nélküli rendszerek támogatásának bejelentésével hívta fel magára a figyelmet. Mint kiderült, a Sonynál és a Sigma standon is kiállított 30 mm-es objektív igazából még csak minta, de annyiban valós, hogy egy ilyen 30 mm-es objektívvel szeretnének indítani a tükör nélküli rendszerek világában. Úgy tervezik, hogy nem gyártanak külön objektívet a Mikro Négyharmados és az E bajonettes rendszerekhez, hanem ugyanazt az optikát szerelik fel két különböző bajonettel. Így fizikai méretben nem tudják kihasználni a Micro FourThirds rendszer kisebb érzékelőjéből adódó előnyöket (tehát a kelleténél nagyobbak lesznek egy kicsit az objektívek), de mivel az MFT rendszereken az optikák vetített képének csak a közepét fogják használni, képminőség szempontjából előnyben lesznek. Mivel a Sigma tagja a FourThirds szabványt kezelő szövetségnek, a Micro FourThirds szabványhoz már egy ideje szabad hozzáférésük van, de a Sony E bajonett specifikációját még nem kapták meg, így azt sem tudják pontosan, hogy mennyire kapnak részletes információkat. Egyelőre arra készülnek, hogy a többi rendszerhez hasonlóan az E bajonett működését is visszafejtéses módszerrel kell megfejteniük. Ez pedig időigényes. A cég tükör nélküli rendszerekkel kapcsolatos későbbi terveiről Yamaki úr még korainak érezte, hogy beszéljünk. Próbálnak óvatosan és fokozatosan belépni erre az új piacra. Az SD1 megjelenési dátuma továbbra sem ismert, de a kiállításon már volt működő mintadarab is. A helyszínről készült tudósítás támogatója a Sony Central and Southeast Europe Kft., a beszámolók illusztrációit pedig egy 16-108mm-es objektívvel és egy F58AM vakuval felvértezett Sony α55-ös vázzal készítem.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így használd a Lightroom Color Grading (fényelés, színkorrekció) funkcióját!
Még tavaly ősszel jelent meg a Lightroomban a három utas színkorrekció lehetősége, aminek használata nem túl bonyolult, mégis vannak apró trükkök, amikkel még egyszerűbben és hatékonyabban használhatod.
Így dolgozd ki asztrotájkép fotóid Lightroomban
Michael Shainblum megmutatja, mire kell figyelni asztrotájkép fotózásnál, s hogyan érdemes ezeket a képeket Lightroomban kidolgozni.
https://www.youtube.com/watch?v=49t3H2Ck29k
5 tipp, hogy még jobb úti képeid legyenek: William Beem ötletei…
Főként kezdőknek szól "Bill bácsi" öt tippje, amely segít abban, hogy minél jobb képeket készíts utazásaid során.
1.: Ismerd a géped! Bizony, nincs...
Ilyenkor menj kékórás városfotózásra!
Fotósok körében köztudomású, hogy az éjszakai városképek kevésbé lehetnek látványosak, mint azok, ahol az égbolt még egy kis kékséget mutat. A kékórás fotózást azonban...
Fekete hattyú az utcán – avagy mi a titka a „street photography”-nek
Eric Kim blogjában elemezte, mennyire nehéz, vagy könnyű a városi, vagy utcai fotózás (esetleg szóba jöhet még a szociofotózás említése is, bár az eredeti...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben