Ma délelőtt Kazuto Yamaki úrral volt találkozóm a Sigma standján. A Sigma néhány objektív frissítése mellett a tükör nélküli rendszerek támogatásának bejelentésével hívta fel magára a figyelmet. Mint kiderült, a Sonynál és a Sigma standon is kiállított 30 mm-es objektív igazából még csak minta, de annyiban valós, hogy egy ilyen 30 mm-es objektívvel szeretnének indítani a tükör nélküli rendszerek világában. Úgy tervezik, hogy nem gyártanak külön objektívet a Mikro Négyharmados és az E bajonettes rendszerekhez, hanem ugyanazt az optikát szerelik fel két különböző bajonettel. Így fizikai méretben nem tudják kihasználni a Micro FourThirds rendszer kisebb érzékelőjéből adódó előnyöket (tehát a kelleténél nagyobbak lesznek egy kicsit az objektívek), de mivel az MFT rendszereken az optikák vetített képének csak a közepét fogják használni, képminőség szempontjából előnyben lesznek. Mivel a Sigma tagja a FourThirds szabványt kezelő szövetségnek, a Micro FourThirds szabványhoz már egy ideje szabad hozzáférésük van, de a Sony E bajonett specifikációját még nem kapták meg, így azt sem tudják pontosan, hogy mennyire kapnak részletes információkat. Egyelőre arra készülnek, hogy a többi rendszerhez hasonlóan az E bajonett működését is visszafejtéses módszerrel kell megfejteniük. Ez pedig időigényes. A cég tükör nélküli rendszerekkel kapcsolatos későbbi terveiről Yamaki úr még korainak érezte, hogy beszéljünk. Próbálnak óvatosan és fokozatosan belépni erre az új piacra. Az SD1 megjelenési dátuma továbbra sem ismert, de a kiállításon már volt működő mintadarab is. A helyszínről készült tudósítás támogatója a Sony Central and Southeast Europe Kft., a beszámolók illusztrációit pedig egy 16-108mm-es objektívvel és egy F58AM vakuval felvértezett Sony α55-ös vázzal készítem.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Magyar fotós szervezetek és intézmények
Magyarországon nem csak a fotózásnak, de a fotós szakmai szervezeteinek is van hagyománya. Ezek neveivel leggyakrabban pályázatok vagy kiállítások anyagaiban találkozhatunk, miközben a kisebb klubok mellett jelentős szerepük van a fotós közélet alakításában.
Egyes régi vintage objektívek radioaktív sugárzása tönkreteheti a képet?
Andrew Walker videójából megtudhatjuk, mi igaz abból, hogy a tórium-oxid bevonatos régi objektívek radióaktív sugárzása láthatóvá válik a fotón és tönkreteheti a képünket is.
Hova rohanunk? Lassíts!
Pár órája olvastam a Youngrens (Erin és Jeff Youngren) blogjában egy esküvői fotózásról szóló cikket, ami komolyan mély nyomokat és szomorúságot hagyott bennem. Gyűröm,...
Kezdő fotós vagy? Akkor ennek az okosalkalmazásnak biztos hasznát veszed!
A Canon tegnap tartotta hazánkban a Canon EOS rendszer bevezetésének 30. évfordulóját, amely az EOS 650 filmes SLR 1987. mácius 2-ai bemutatásával indult.
A 30...
4:2:2, 4:2:0? Mik ezek? Azaz a szín-almintavételezés (color subsampling)
Mostanában egyre több fényképezőgép specifikációjában találkozunk ezekkel a bővös 4-es, 2-es és 0-ás számjegyekkel egy-egy kettősponttal elválasztva. De mit is jelentenek ezek a számok?
Cikkünkben ezt igyekszünk elmagyarázni.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben