Egyelőre még csak a szabadalma vált publikussá, de elképzelhető, hogy hamarosan a boltok polcain is megjelenhet. A Nikon szabadalmaztatta 10-100 mm gyújtótávolságú optikáját, mely azonban se nem FX, se nem DX formátumú vázhoz készült. Ezt sejteti legalábbis a 8 mm-es képkör, amely inkább valami kisebb szenzoros vázon való alkalmazását teszi lehetővé. Talán ez lesz majd a már korábban pletykaszinten kiszivárgott Nikon MILC egyik objektíve? Könnyen lehet, hiszen arra a gépre 4/3-nál kisebb típusú szenzort feltételeztek. Ez esetben ez a 12 cm hosszú objektív alap nagylátószögtől (pl. 28 mm-től) indulhat, s effektív 280 mm-ig juthat el, amely utazózoomnak kiváló lenne. A szabadalomban található adatok szerint az objektív belső zoomos (vagyis hossza nem változik a gyújtótávolság változtatásával), s belső élességállítású (élességállítás során nem fordul el a frontlencse, s nem változik a tubus hossza). Ezeken túlmenően pedig stabilizáló lencsetag is helyet kapott benne. Kíváncsian várjuk, vajon valósággá válik-e a papíron már létező optika.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Tanulj te is világítási diagramokból!
Azt már bizonyára mindenki tudja, hogy fotózni kétféleképpen lehet: vagy megelégedve a rendelkezésre álló fényekkel, vagy módosítani, kiegészíteni azokat és kreatív megvilágítást használva.
Utóbbi nyilván...
Focus-stacking: gyógyír a nagy szenzor átkára
A nagy szenzoros kompaktok és tükörreflexes gépek egyik előnye a lágy háttérelmosás, vagyis a szűk mélységélesség - persze ha van hozzá megfelelő objektívünk. Az...
Adatlap a konyhában
Mi történik, ha elénk toppan egy fényképezőgép adatlap, de kezdőként az ott leírtak nagy részét nem értjük. Semmi gond! Rövid összefoglalónkkal a Pixinfo adatlapok útvesztőjét szeretnénk megvilágítani.
Az a mágikus fehér háttér
Zack Arias közel 50 perces ingyenes oktatóanyaga a fehér hátteres fotózásról. A DEDPXL két, egyenként nagyjából 25 perces videót készített, amelyből megtudhatjuk,...
Cokin szűrőtartó rendszer
A fényképezőgép piac kétségtelenül kitermelt jó pár haszontalan kiegészítőt, azonban a fotográfiai szűrők többsége semmiképp sem sorolható ide. A filmes korszakban megszerzett népszerűségüket még a kényelmet előtérbe helyező digitális korszak, és a mindentudó képszerkesztő szoftverek sem tudták kiölni. Méretben és funkcióban ezerféle között válogathatunk, például a szűrőtartós megoldások között, melyek közül a hazánkban leginkább elterjedt rendszert mutatjuk most be.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben