Pár nappal ezelőtt írtunk a sokféle memóriakártya formátumról. Nos, 10 éve tényleg bonyolódott a helyzet… 10 éve jelent meg a SmartMedia leváltására készült xD memóriakártya. A SmartMedia legnagyobb problémája volt, hogy 128 MB-nál nagyobb kapacitással nem készült, nem készülhetett (voltak 2×128 MB-os próbálkozások, de igazából ez már csak kényszermegoldás volt). A Toshiba ennek a korlátnak megszüntetésére hozta létre az új, xD-nek nevezett memóriakártyáját, mely akkoriban a legkisebb méretű volt. A csupán körömnyi kártya azonban nem terjedt el, főbb felhasználói a Fujifilm és az Olympus is már leszokott erről a formátumról, s már csak elvétve találni olyan gépet, amiben (egyedüliként) xD foglalat található. Az SD sokkal rugalmasabb, gyorsabb, ráadásul olcsóbb is. Ha pedig szükséges, még az xD-nél is kisebb lehet, lásd telefonok microSD kártyái. Én nem siratom sem a SmartMedia-t, sem az xD-t. Talán csak azért, mert sosem használtam saját célra? 🙂
NÉPSZERŰ CIKKEK
Portré fotózás erős fényben: HSS vagy vND szűrő?
Kis mélységélességű kültéri portrék készítésekor előforduló probléma az előtér és a háttér jelentősen eltérő világossága. Ezen derítőlapokkal és vakukkal segíthetünk, de ha az elérendő kis mélységélesség miatt a blendét nem tudjuk a bejövő fény szabályozására használni, akkor hamar akadályokba ütközünk. Az előtér és a háttér megvilágításának összehangolására ezúttal két lehetőséget vizsgálunk meg.
Ékszerfotózás egyszerűen
A Photigy pár hónapos kihagyás után ismét ingyenes oktatóvideót tett közzé.
Aki már próbált ékszert fotózni, biztosan tudja, hogy a tükör, mint alap, nem jó...
Kezdő fotós vagy? Akkor ennek az okosalkalmazásnak biztos hasznát veszed!
A Canon tegnap tartotta hazánkban a Canon EOS rendszer bevezetésének 30. évfordulóját, amely az EOS 650 filmes SLR 1987. mácius 2-ai bemutatásával indult.
A 30...
Portrévilágítás három vakuval
Így készíthetsz fehér papír háttérrel, mindössze három vakuval színes hátterű portrét. Amire szükséged lesz: - három vaku (célszerűen stúdióvaku, de rendszervakuval is...
Alapfokon: Objektívek – Cserélhető objektívek
Eddig általánosságban beszéltünk az objektívekről, és főleg úgy tekintettünk rájuk, mint a fényképezőgéptől elválaszthatatlan részre. A komolyabb gépek azonban nincsenek az optikával egybeépítve, így azok levehetők és cserélhetők.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben