A Northlight-images információi szerint nem várható az EOS 6D Photokina előtti megjelenése. Amit eddig tudni lehet az EOS 6D-ről, hogy leginkább az EOS 7D-re hasonlít majd, de belsejében egy 22 Mpixeles 36×24 mm-es fullframe szenzor dobog majd, a max. érzékenység ISO51200 lesz. A fókuszrendszert az EOS-7D-től kapja. Ára kedvezően alakul majd, igaz, 2000 dolláros árcédulája nem sokkal alacsonyabb, mint az EOS 5D Mark II 2080 dolláros ára. Persze a Mark II-nél fejlettebb gépnél az alacsonyabb ár nem is olyan rossz indulás. A bejelentésre azonban még várni kell, legalábbis a Northlight-images forrása szerint, amely azzal indokolja a Photokina utáni megjelenést, miszerint a gyártóknak nem annyira fontos a felső szegmensben a Photokinára időzítés, mint azt egyébként gondolnánk. Példaként említi az EOS-1Dx-et, az EOS C300-at és az 5D Mark III-at is. Persze ebben lehet valamit, de ha már Photokinán nem jelenik meg, mi oka lenne a Canonnak, hogy októberben kijöjjön az EOS 6D-vel? Az 5D Mark III főbb ellenfele a D800, s nem egy olcsó fullframe. Tehát a Mark III-as eladásokat nem ellensúlyozhatja egy olcsóbb FF gép. Ráadásul az olcsóbb FF géppel az 5D Mark II-nek állítanak konkurenciát (nyilvánvalóan az EOS 6D-be bekerül majd az új fókuszrendszer, amely az 5D Mark II-ből hiányzik, sokak bánatára). Persze tény, hogy októberben a Canon szeret bejelenteni felső kategóriás termékeket, de az is, hogy az 5D Mark II-t pontosan a Photokinára időzítette. Egyelőre tehát még semmi sem biztos, s mint tudjuk, a remény hal meg utoljára. Mindenesetre a 2013-as üzleti évre felkészülőknek az a jobb tervezés szempontjából, ha minél hamarabb megjelenik az új masina.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Konyhanyelven a halszemobjektívekről
Csodás égfotók, dinamikus extrém sport képek, különös, torz hatás. A halszem objektív különleges helyet foglal el a fotósok kelléktárában. Milyen fajtái léteznek? Egy kis...
Ilyen könnyen szimulálhatod vakuval az ablakon besütő napfényt!
Nem kell hozzá sok eszköz, hogy tökéletesen szimuláld fotódon az ablakon keresztül besütő napfényt!
Heti Fortepan – 3. Város a határon – Szűcs Lóránd mérnök privát fotói Nagyváradról
Szocialista ringlispíl, fekete-fehér majális, baráti kirándulások és családi utazások egy egyre inkább elreteszelt világban, a semmiből kinövő panelnegyedek vonalas esztétikája: csak néhány évtizeddel ezelőtti, mégis alig ismert számunkra az a Nagyvárad, amibe egy amatőr fotós lencséjén keresztül leshetünk be, bepillantva a Ceaușescu alatti magyar polgárság hétköznapjaiba.
Mi köze a tiplinek a vakuszinkronhoz?
Több, mint gondolnád! 1947-ben Artur Fischer német feltaláló jegyeztette be a szinkronizált vaku szabadalmát, miután az akkori vakukkal képtelen volt jó...
Így készíts valóságosnak ható tócsát a képedre!
Csak egy ingyen elérhető textúra, a Vanishing Point és pár réteg használata kell az igen látványos virtuális pocsolyák létrehozásához.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben