Nézzünk körül a Pentax Ricoh Imaging standján, kevés szöveg, viszont annál több kép és pár videó segítségével. Az asztalokon nyilván a Ricoh kínálata is képviseltette magát, de bennünket jobban érdekeltek a Pentax márkanév alatt megjelent legutóbbi termékek. A gyártó legfrissebb újdonsága a 16 megapixeles APS CMOS érzékelővel érkező K-5 II és ennek AA-szűrő nélküli ikertestvére a K-5 IIs. Mondanom sem kell, hogy mindkettőt megtaláltuk a Pentax asztalain. Mindkét gép az elődhöz hasonló kivitelben, időjárásálló vázzal és 100%-os lefedettségű pentaprizmás keresővel érkezik, viszont egy frissebb, és érzékenyebb fókuszrendszert kapott. A tükörreflexes rendszer két új optikával gazdagodik, egy 18-270mm-es mindenes ultrazoommal, valamint egy 560mm-es de ehhez képes kompakt „miniszörnnyel”. Előbbit főként amatőr, utóbbit profi felhasználásra szánja a cég. A Pentax a többieknél jóval kisebb (kompaktokhoz hasonlító méretű) szenzorral szerelt Q szériát is megújította az apró Q10 modellel. A 12 megapixeles hátsó megvilágítású CMOS szenzorral ellátott gép, közel akkora mint elődje. A széria nagy előnye az apró méretben rejlik. A q10 szintén továbbfejlesztett autofókuszt, beépített stabilizátort, fullHD videó képességet, felnyíló vakut, HDR és időeltolásos expo módokat kapott. A cserélhető objektíves Q-sorozat is kapott egy objektívet 06-os sorszámmal, valójában azonban 15-45mm-es gyújtótávolsággal, mely ezeken a gépeken 83-249mm-es tele zoomnak felel meg. Fényereje ehhez képest fix 1:2,8. Kiállították a Pentax új Q/K adapterét is, mely a K-bajonettes objektívek használatát teszi lehetővé kis Q-gépünkön. Külön asztalnál vigyázó szemektől kísérve megtapogató volt a cég büszkesége, a középformátumú 645D is. Ehhez egy új optikát jelentettek be a közelmúltban, mégpedig a legfrissebb HD és Aero Bright bevonatot kapott HD Pentax D FA 645 Macro 90mm F2,8 ED AW SR. A poszt összes fotója Nikon D600, videói pedig Nikon 1 V1 fényképezőgéppel készültek.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Hatékony zajszűrési módszer asztrofotókhoz
Dave Morrow bemutatja, hogyan lehet hatékonyan zajszűrni éjszakai fotóinkat a nemrégiben ingyenessé tett NIK plug-inek segítségével. Nem egyszerű a módszer és elsőre...
Nem tudod mi a fényszennyezés? Ebből a time-lapse videóból megértheted!
A fényszennyezés nem olyan környezetkárosító dolog, mint a szemét kocsiból való kihajítása, vagy a tengerbe jutott olaj, de ez is az emberi civilizáció mellékterméke....
Átmenetes szűrő hatás fillérekből
Nem rendelkezel drága átmenetes szűrővel, de szeretnél hatásos hosszú expozíciós képeket készíteni anélkül, hogy az égbolt túlexponált legyen?
Akkor ez a módszer neked való!
Benjamin Jaworskyj...
Alapfokon: Amikor a fehér nem fehér
Digitális fényképezőgéppel előfordulhat, hogy a fotózott fehér hullámok kékes, sárgás színűek lesznek. Ennek oka és javításának módszere olvasható jelen cikkünkben.
Melyik az ideális szenzorméret?
Középformátum? Full-frame? APS-C? Mikro NégyHarmad?
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben