A pódiumon Kaszás Gergő a Nikion képviseletében, aki úgy elsötétítette a termet mint egy moziban. Így vaku nélkül, világító vászon mellett érdekes képeim születnek majd. Na, de mi is apropója az előadásnak? A Nikon D600, a japán gyártó új büszkesége. Előtte azonban rövid áttekintést kaptunk a Nikon idei újdonságairól D4, és D800, bizonyára mindenki ismeri őket, hiszen részletes tesztben is bemutattuk őket. A D600 a Nikon FX család legkisebb, és legolcsóbb darabja, mely elvezet bennünket a fullframe világba. Amatőröknek és profiknak is ajánlja a gyártó a 24 megapixeles gépet, mely képszerkesztés tekintetében talán egy kicsit erőforrásigényes, de felbontásában komoly tartalékai vannak. Szóba került a gép ISO100-6400-as alap érzékenység tartománya, a pro gépeikben is használt Expeed 3 feldolgozórendszer, valamint a 39 mezős AF rendszer, mely F8-as objektívekkel is tökéletesen képes élességet állítani. Nem hagytuk ki a 2016 pixeles RGB szenzort, mely többek között a fehéregyensúlyért, a 3D témakövetésért is felel. A gép megkapta a D800 full HD D-Movie módját, ami azért is különleges, mert HDMI kimenetükön nyers videó jelet képesek kiküldeni egy HDMI rekorderre. A Time Lapse (időeltolásos expozíció) funkciót egy gyönyörű természetfilmmel prezentálta nekünk az előadó. Szó volt még a 100%-os keresőről, a 150 ezer expóval tesztelt zárszerkezetről, dupla SD kártyafoglalatáról, a (félig) magnézium ötvözet vázról és időjárásállósságáról.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Felfrissítő: vaku kiegészítők
Rengeteg vaku kiegészítőről írtunk már a Pixinfón, úgyhogy itt az idő pár rövid mondatban áttekintenünk őket. A fényképezőgépünkhöz csatlakoztatható kisvaku -...
Alapfokon: Memóriakártyák – CompactFlash
Talán az egyik legrégebbi kártyaformátum. Az otthoni digitális fényképezőgépek első hullámának megjelenésekor a SmartMedia kártyával együtt terjedt el.
Majdnem mindent az objektívekről
Két részes videó az optikák kifejlődésétől az objektívek tulajdonságáig, külön elemezve a fotós és mozis objektíveket, érintve az anamorf és parfokális lencséket. ...
Alapfokon: Analóg-digitális átalakítók
Az érzékelők analóg jelét az A/D átalakítóknak kell digitálissá alakítani. Cikkünkből kiderül, milyen fontos tulajdonságokat határoz meg az A/D átalakító.
Alapfokon: Objektívek – Gyújtótávolság
Az érzékelő lapka után a digitális fényképezőgépek talán legfontosabb alkotóeleme az optika. Cikksorozatunk következő néhány részében erről ejtünk néhány szót.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben