A Blackrapid kínálatával egy éve ugyanitt találkoztunk utoljára, és év közben sem nagyon hallottunk róluk. Azóta három érdekesebb újdonsággal bővítették a termékpalettájukat, bár egyik sem szigorúan vett PMA bejelentés. Az első a kimondottan a MILC kategóriájú gépekhez tervezett Metro fantázianevű szíjuk, ami nagyon hasonló a korábban már nálunk is bemutatott és általunk is használt RS-7 szíjjal, csak egy kicsit vékonyabb. A könnyebb, kisebb gépekhez ugyanis nincs szükség olyan masszív szíjra, mint a nagy tükörreflexesekhez tervezett modelleknél. Be kell vallanom a MILC gépeket én eddig a kompaktokhoz tervezett Blackrapid SnapR táskához adott vállszíjjal használtam, de akinek nincs szüksége a táskára, annak a Metro lehet a jó választás. Persze a Metro kialakítása komolyabb, mint a SnapR pántja, így a MILC gépekhez, de akár belépő szintű DSLR-ekhez is tényleg az való inkább. A másik újdonság Wrist strap névre hallgató csuklószíj, amivel a fényképezőgép nem túl meglepő módon a csuklónkra erősíthető. Ez is elsősorban MILC és belépő szintű (tehát könnyebb) DSLR-ekhez való. Talán nem annyira praktikus, mint a hagyományos Blackrapid vállszíj, de valószínűleg van olyan szituáció, ahol pont erre van szükség. A harmadik termék inkább egy termékcsoport. A LensBling névre hallgató objektívsapkák a Canon és a Nikon optikák váz felőli végére helyezhető, és abban térnek el az eredeti kupakoktól, hogy jól látható módon rájuk van írva az objektív gyújtótávolsága (vagy gyújtótávolság tartománya). Így elég csak egy pillantást vetni a táskára, és már látszik is, hogy melyik kupak alatt mi lapul. Értelemszerűen minden optikára más kupakot kell venni, de egy-egy komolyabb optika árához képest elenyésző összeg az a néhány dollár, amit a Blackrapid egy LensBlingért kér. A Pixinfo.com idei PMA tudósításának támogatója a Lenspen.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Mi az a CRI és miért is jó ez nekünk?
A CRI, azaz a Color Rendering Index nem annyira új keletű, mint gondolnánk. A szín visszaadási indexként fordítható paraméter manapság főként a LED-es fényforrásoknál...
Alapfokon: Érzékelők III.
Ismerkedjünk meg a képérzékelők felépítésével és működésével.
Majdnem mindent az objektívekről
Két részes videó az optikák kifejlődésétől az objektívek tulajdonságáig, külön elemezve a fotós és mozis objektíveket, érintve az anamorf és parfokális lencséket. ...
A nagy sebességű vakuszinkron (HSS)
Egy készülő cikkünk kapcsán derült fény arra, hogy nálunk még nem jelent meg cikk a vakuszinkron idő okáról, illetve az emiatt szükséges nagy sebességű vakuszinkronról. Bár a fórumunkban már kiveséztük a témát, azt elég nehéz megtalálni, így szükségesnek éreztük, hogy egy könnyebben fellelhető cikkben is összefoglaljuk a tudnivalókat. Írásunkból a kezdők is megérthetik az okokat, a következményeket és az összefüggéseket.
A Photoshop CC 2019 tartalomfüggő kitöltése
A Photoshop Cafe 10 perces bemutató videót készített a legutóbbi Photoshop CC frissítésben bevezetett Content Aware fill újdonságokról.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben