Hamarosan elkészülünk a Nikon D7100 részletes tesztjével, még van hátra néhány tesztfotó, s a cikk sincs teljesen befejezve, de már tesztfotóink egy része megtekinthető. Bár a tavasz csak nem akar jönni, s a húsvéti nyulat is sokan szánkóval látták, nekünk azért volt akkora szerencsénk, hogy az elmúlt 8 nap alatt – ha nem is sokat, de – sikerült néhány napsütéses kockát lőnünk. Jóllehet, a húsvét hétfői ebédet követő „fotóstúránk” elég hamar véget ért, mivel néhány tesztkép után, a tesztvideó készítése közben újra befelhősödött az égbolt, s azóta sem láttuk a napkorongot. Ennek ellenére megtettünk mindent annak érdekében, hogy változatos tesztfotók készüljenek, ezek egy része már meg is tekinthető a gép adatlapjáról. A tesztfotókat AF-S Nikkor 35mm f/1,8G DX és AF-S Nikkor 18-105mm f/3,5-5,6G VR DX objektívekkel, a gépben normál zajszűrés beállítással készítettük, de kikapcsolt D-Lighting és torzítás csökkentés mellett. A RAW fájlok konvertálását a ma megjelent Lightroom v4.4-ben végeztük, alapértékeken. Érdemes megfigyelni, hogy a RAW-ból konvertált képek szélein (melyek mindegyike a 35 mm-es objektívvel készült) milyen jelentős kromatikus aberráció látható, míg a JPEG képeknél ilyet nem találunk. A helyzet annyiban érdekes, hogy a D7100-ban nincs színhiba korrekciós opció, ami azt jelenti, hogy a gép minden esetben javítja a Nikkor objektívek kromatikus aberrációját, ha JPEG formátumot választunk. A tesztfotóink a Nikon D7100 adatlapjáról, vagy a lenti linkről érhetők el. A fényképek elnevezésében jelöltük a fizikai gyújtótávolságot, az érzékenységet és a rekeszértéket. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak és minden tekintetben módosítatlanok (kivéve a veszteségmentes elforgatást). Nikon D7100 tesztfotók. Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, és tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok! A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb). A tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos! A kommenteket az egyszerűség kedvéért most a Nikon D7100 fórumtopikjába várjuk.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így használd a (vaku) fénymérőt
Remek videóban ismerhetjük meg a fénymérés alapjait, és azt is, hogy mi a különbség a fényképezőgép fénymérője és a kézi fénymérő között, illetve hogy...
Alapfokon: Hibás pixelek
Sajnos semmi sem tökéletes. A digitális fényképezőgépekre is igaz ez az állítás, ugyanis az érzékelőkön sokszor nem várt pixelhibák jelennek meg.
Fujifilm GFX 100 vs. Sony Alpha 7R IV vs. Olympus E-M1 Mark III
Utolérik-e pixel-eltolásos többszörös expozícióval a 100 Mpixeles Fujifilm GFX 100-at a Sony és Olympus MILC-ei?
Képértékelés Essdras M. Suarezzel
A PhotoShelter élő képértékelést tartott Essdras M. Suarez fotoriporterrel, amely most online visszanézhetó.
Portré fotózás erős fényben: HSS vagy vND szűrő?
Kis mélységélességű kültéri portrék készítésekor előforduló probléma az előtér és a háttér jelentősen eltérő világossága. Ezen derítőlapokkal és vakukkal segíthetünk, de ha az elérendő kis mélységélesség miatt a blendét nem tudjuk a bejövő fény szabályozására használni, akkor hamar akadályokba ütközünk. Az előtér és a háttér megvilágításának összehangolására ezúttal két lehetőséget vizsgálunk meg.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben