Több, mint négy éve már, hogy megjelent az első tükör nélküli cserélhető objektíves fényképezőgép (MILC – Mirrorless Interchangeable Lens Camera), és mi a Pixinfo.com-nál azóta nagy támogatói vagyunk ennek az új kategóriának. Bár sokaknak úgy tűnhet, hogy egy nem létező helyre próbálja befúrni magát a MILC szegmens, az igények, amelyekre a megoldást szállítja igenis létezőek. Bár szóban és írásban mi a kezdetektől a MILC-ek mellett álltunk, mindeddig mi sem igazán mozdultunk még el a kategória felé. Volt persze, hogy egy-egy kiállítást valamelyik rendszerkompakttal fotóztuk végig (és nem csalódtunk), és az is előfordult, hogy szerencsés helyzetünkkel „visszaélve” privát kirándulásainkhoz, utazásainkhoz kértünk kölcsön MILC gépet valamelyik gyártótól, hogy ne egy nehéz DSLR-t kelljen magunkkal cipelnünk. Idén azonban eljött az, aminek csak az időpontja volt eddig kérdés: az évek óta jól teljesítő szerkesztőségi Olympus DSLR rendszert MILC gépre cseréltük. A Pixinfo.com cikkeiben szereplő termékfotókat, az eseményekről készült tudósításokat májustól egy Olympus OM-D E-M5 fényképezőgéppel és egy 12-50 mm-es M.Zuiko Digital objektívvel készítjük. Az Olympus és a Panasonic által életre hívott Micro FourThirds rendszer nem csak egy életképes kompromisszumot kínál a kis méret és a jó képminőség terén, de széles objektívkínálatával jelenleg a legstabilabb rendszer is a piacon. Az E-M5-tel továbbra is használhatjuk a jól bevált Olympus FL-50-es vakunkat és egy MMF3 adapter segítségével a FT rendszerre fejlesztett 50-200 mm-es objektívünket is. A szakmai rendezvények egész napos megpróbáltatásaihoz az extra akkuval is felvértezhető portré markolatot hívjuk majd segítségül. Az eddigi tapasztalataink elég pozitívak, nem fogtunk mellé. Az E-M5-ben az automatikus élességállítás már minimálisra levett vaku modellfény mellett is (értsd kevés fénynél) gond nélkül használható, manuális élességállításnál pedig az objektíven lévő gyűrű elfordításakor automatikusan nagyított kép jelenik meg a kijelzőn. A két élességállítási mód között a programozható Fn gombbal könnyű is váltani. Termékfotózásnál viszont a legnagyobb kényelmi segítség mégis a dönthető LCD, amit már a korábban használt E-30-ason is szerettünk. Aki még nem ismeri a MILC kategóriát, vagy nem látja át, hogy mi hogy is van ebben a szegmensben, annak érdemes átugrani a nemrég indult MILC.hu oldalra.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Stúdióvakuk, fényformálók II.
Rövid sorozatunk második felében az előző részben bemutatott stúdióeszközök közül válogattunk össze jónéhányat, hogy a legnyilvánvalóbb módon, példafotókkal illusztrálva mutassuk be működésüket.
Így utómunkázunk
Varga Zsolt esküvőfotós megmutatja, hogyan készül el nála egy álomesküvői retusált kép. Három percben láthatjuk azt a rengeteg munkát, ami egy esküvői...
Melyik az ideális szenzorméret?
Középformátum? Full-frame? APS-C? Mikro NégyHarmad?
Hatékony zajszűrési módszer asztrofotókhoz
Dave Morrow bemutatja, hogyan lehet hatékonyan zajszűrni éjszakai fotóinkat a nemrégiben ingyenessé tett NIK plug-inek segítségével. Nem egyszerű a módszer és elsőre...
Kicsi a lakás? Így is tárolhatod az objektívjeid!
Michael Andrew az alábbi videóban mutatja be, hogyan tárolja ő az objektívjeit. Ehhez csupán egy olcsó, ajtóra akasztható, átlátszó cipőtartót használ.
A megoldás előnye, hogy...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben