Kissé ellentmondó információkat hallani egy közelgő Nikon cserélhető objektíves gépről. Amióta a Canon megjelent az EOS 100D fényképezőgépével, mely jelenleg a legkisebb DSLR a piacon, a MILC-re még nem átállt DSLR hívők egy kissé elbizonytalanodtak. Ezt a bizonytalanságot tudná kihasználni a Nikon, ha valóban jönne egy vadonatúj szériával, amelybe az aprócska DSLR-eket sorolná. Kissé furcsa azonban, hogy a Nikon D2300-ról nem csak azt írják a pletykalapok, hogy a világ legkisebb DSLR-je lesz (nyilván persze lekörözve a Canon 100D-t), hanem azt is, hogy az első DSLR fényképezőgép, amely nem kap optikai keresőt. Hoppá! Álljunk csak meg egy pillanatra! Most akkor DSLR optikai kereső nélkül? De akkor az már nem is DSLR? De! Digitális, cserélhető objektíves és tükörreflexes is. Lehet benne egy tükör, amely az objektíven keresztül érkező kép egy részét a tüköraknában helyet foglaló fókuszrendszerbe vetíti, másik része a szenzorra jut, amely élőképet ad. De nem pont így működik a Sony SLT rendszere? Nem, mert ott kvázi fix féligáteresztő tükröt helyeztek el, így a szenzorra mindig kicsivel kevesebb fény jut, mint ami az objektíven keresztül beérkezik. A Nikon megoldása azonban lehetővé tehetné, hogy a fókuszrendszer több fényt kapjon, mint egy hagyományos DSLR-nél, ezzel gyengébb fényviszonyok között is jobb fókuszteljesítményt nyújtva, ugyanakkor a mozgó tükör miatt a képminőség nem lenne egy hajszállal sem gyengébb. Kérdés igazából, hogy ezek ismeretében egyáltalán kell-e a mozgó tükör, vagy tényleg a Sony megoldása a jobb? Ismét azt kell mondjam: kezeljük nagyon pletykaként…
NÉPSZERŰ CIKKEK
Heti Fortepan – 5.: Tervezetten természetes kastélyparkok
Ma Magyarországon már csak alig egy-két helyen csodálhatjuk meg eredeti környezetükben a főúri kastélyokat, pedig egykor a fényűzéshez éppúgy hozzátartozott a hatalmas park, mint az impozáns épület. Fotókon az ország legszebb precízen megtervezett kastélyparkjai.
Így működnek a CMOS képérzékelő szenzorok (videó)
IMSAI Guy vidójában magyarázza el, miért kell három tranzisztor egyetlen fotodióda mellé és egyáltalán, hogyan is működik a CMOS szenzor.
Alapfokon: Objektívek – Felbontás, élesség
A digitális fényképezőgépek kisméretű, ám nagy felbontású érzékelőlapja miatt az objektívekre nagy feladat hárul: kis területre kell nagyon részletgazdagság képet vetíteni.
Atomvillanás: víz alatti vakuk
Azt már körbejártuk, hogy miért szükséges a vízalatti vaku a szép képekhez. Az is tény, hogy elég nagy vaku nem létezik, hiszen a víz alatt a fény erősen hiánycikk. Az alábbiakban áttekintjük a vízalatti vakuk kínálatát, a kiválasztáshoz szükséges tudnivalókat, a technikai paramétereket és árakat.
Így fotózd a Tejutat erős fényszennyezettségben
Szereted az asztrotájképeket? Utálod a fényszennyezést? Akkor ez a bejegyzés Neked szól. Ian Norman segítségével lerántjuk a leplet az erős fényszennyezésben készítendő asztrotájképek technikájáról....
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben