Kissé ellentmondó információkat hallani egy közelgő Nikon cserélhető objektíves gépről. Amióta a Canon megjelent az EOS 100D fényképezőgépével, mely jelenleg a legkisebb DSLR a piacon, a MILC-re még nem átállt DSLR hívők egy kissé elbizonytalanodtak. Ezt a bizonytalanságot tudná kihasználni a Nikon, ha valóban jönne egy vadonatúj szériával, amelybe az aprócska DSLR-eket sorolná. Kissé furcsa azonban, hogy a Nikon D2300-ról nem csak azt írják a pletykalapok, hogy a világ legkisebb DSLR-je lesz (nyilván persze lekörözve a Canon 100D-t), hanem azt is, hogy az első DSLR fényképezőgép, amely nem kap optikai keresőt. Hoppá! Álljunk csak meg egy pillanatra! Most akkor DSLR optikai kereső nélkül? De akkor az már nem is DSLR? De! Digitális, cserélhető objektíves és tükörreflexes is. Lehet benne egy tükör, amely az objektíven keresztül érkező kép egy részét a tüköraknában helyet foglaló fókuszrendszerbe vetíti, másik része a szenzorra jut, amely élőképet ad. De nem pont így működik a Sony SLT rendszere? Nem, mert ott kvázi fix féligáteresztő tükröt helyeztek el, így a szenzorra mindig kicsivel kevesebb fény jut, mint ami az objektíven keresztül beérkezik. A Nikon megoldása azonban lehetővé tehetné, hogy a fókuszrendszer több fényt kapjon, mint egy hagyományos DSLR-nél, ezzel gyengébb fényviszonyok között is jobb fókuszteljesítményt nyújtva, ugyanakkor a mozgó tükör miatt a képminőség nem lenne egy hajszállal sem gyengébb. Kérdés igazából, hogy ezek ismeretében egyáltalán kell-e a mozgó tükör, vagy tényleg a Sony megoldása a jobb? Ismét azt kell mondjam: kezeljük nagyon pletykaként…
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így alakult ki a kedvenc fotós oldalad, a Pixinfo
A Content Rumble legfrissebb podcastjának vendége volt Antalóczy Tibor, a Pixinfo főszerkesztője, akivel nem csak a lap kialakulásáról, de a jelenlegi trendekről is beszélgetett Csapó Gábor, Szabó Viktor és Szanyi Roland.
Elképesztő fotózás egy 3 éves kislánnyal
Nellee Rossi apukája úgy döntött, hogy amazon leányt varázsol lányából, amelyet egy fotósorozattal kívánt elérni. A munkájában is fotósként dolgozó Josh Rossi 1500 dollárt...
Ne maradj le róla: Lumix akadémia, nem csak Panasonicosoknak
Ha érdekel a videózás, vagy csak szeretnéd érteni a V-Log, HLG, TimeCode, vagy az anamorfikus objektívek lényegét, akkor a Panasonicnál ehhez találsz egy remek oktató oldalt.
A világ legfényerősebb objektíve
Avagy meddig mehetünk el büntetlenül a fényerő növelésével?
A múlt héten jelent meg a Zhong Yi Optics Mitakon Speedmaster 85mm f/1,2...
Záridő számító csillagos égbolt fotózáshoz
Asztrotájképek készítéséhez nyújt segítséget a Milky Way Exposure Calculator.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben