Andrew Price látványos oktatóvideója a kompozíció alapvető szabályairól.
Egy kezdő fotósnak két dologgal kell megbarátkoznia ahhoz, hogy szintet lépjen: egyrészt ki kell ismernie a fényképezőgépét, illetve tudnia kell a technikát kezelni, képesnek kell lennie egy adott szituációban a legjobb beállítás elvégzésére (milyen gyutáv, milyen blende, milyen zársebesség, milyen érzékenység lesz az ideális, stb.), valamint meg kell ismerkednie a kompozíció alapjaival és alkalmaznia kell tudni azokat. Később persze már felrúghatja a kompozíciós szabályokat, ha a képi mondanivaló ezt igényli, de érdemes apróbb lépésekben haladni előre. Ebben segít Andrew Price számítógépes grafikával támogatott (és főképp CGI-vel foglalkozóknak ajánlott) oktatóvideója, amely 30 perc hosszan taglalja a kompozíció alapszabályait, amelyet azonban a fotózásaink során is hasznosíthatunk, nem csupán a grafikánál működnek az itt elmondottak.
Csak negyvenes évei derekán kezdett autodidakta módon fotózni, mégis Zofia Rydet az egyik legismertebb lengyel fotográfus. Egy szerelmi viszony miatt többször megfordult Magyarországon az 1960-70-es években. Képein gyerekek és idősek hétköznapjai és a budapesti piacok tradicionális világa elevenedik meg.
Ha szeretsz stúdióban fotózni, de még nem vagy tapasztalt a fények beállításában, illetve nem mennek még kisujjból a a lehetőségek, vagy csak érdekelnek a...
Repülővel érkezni valahova mindig is különlegesnek számított, de a szocialista Magyarországon még nagyobb szám volt, ha egy híresség szállt le Ferihegyen.