Andrew Price látványos oktatóvideója a kompozíció alapvető szabályairól.
Egy kezdő fotósnak két dologgal kell megbarátkoznia ahhoz, hogy szintet lépjen: egyrészt ki kell ismernie a fényképezőgépét, illetve tudnia kell a technikát kezelni, képesnek kell lennie egy adott szituációban a legjobb beállítás elvégzésére (milyen gyutáv, milyen blende, milyen zársebesség, milyen érzékenység lesz az ideális, stb.), valamint meg kell ismerkednie a kompozíció alapjaival és alkalmaznia kell tudni azokat. Később persze már felrúghatja a kompozíciós szabályokat, ha a képi mondanivaló ezt igényli, de érdemes apróbb lépésekben haladni előre. Ebben segít Andrew Price számítógépes grafikával támogatott (és főképp CGI-vel foglalkozóknak ajánlott) oktatóvideója, amely 30 perc hosszan taglalja a kompozíció alapszabályait, amelyet azonban a fotózásaink során is hasznosíthatunk, nem csupán a grafikánál működnek az itt elmondottak.
Egy korábbi postunkban már foglalkoztunk a street photography műfajjal, most újra elővesszük. Igaz ugyanis a mondás, több szem, többet lát. Lássuk, John Batdorff milyen...
Csak negyvenes évei derekán kezdett autodidakta módon fotózni, mégis Zofia Rydet az egyik legismertebb lengyel fotográfus. Egy szerelmi viszony miatt többször megfordult Magyarországon az 1960-70-es években. Képein gyerekek és idősek hétköznapjai és a budapesti piacok tradicionális világa elevenedik meg.
Remek videóban ismerhetjük meg a fénymérés alapjait, és azt is, hogy mi a különbség a fényképezőgép fénymérője és a kézi fénymérő között, illetve hogy...
Bizonyos eszközök létjogosultságáról, hasznáról, hatékonyságáról megoszlanak a vélemények, mi megpróbáltuk tényszerűen összefoglalni, mire kell új fotósként figyelni, ha kiegészítőket vásárolunk.
Nem könnyű a fotósok élete, hiszen nem csak fényképezőgépet és objektívet kell körültekintően választani, de állványt se mindegy, hogy milyet vesz az ember.
Kezdőként általában...