A cím természetesen lehetetlenség, 3 perc alatt nem hogy retusálni, de kiszínezni sem lehet rendesen egy monokróm fotót. Az alábbi videó azonban megmutatja, milyen fázisokból áll egy régi, gyűrött papírkép retusálása és színezése. Egy jó digitalizáló tábla, rengeteg Clone brush, még több Healing brush, szakajtóra való réteg és rétegmaszk, óriási türelem és komoly kitartás. Ja és a Photoshop. Ennyi kell ahhoz, hogy egy régi fotóból újat varázsoljunk. No persze ha van, aki megfizeti, mert egy ilyen munka bizony nem néhány perces, ez több órás procedúra, méghozzá meglehetősen idegörlő. Az argentín Joaquin Villaverde profi fotós és retusőr készítette az alábbi videót, amelyen egy régi, gyűrött papírképet varázsol újjá. A munkafolyamat neki 2 óráig tartott. A gyorsított videóból persze sokat nem tanulhatunk, maximum néhány trükköt leshetünk el, pl. a képi részletek másolására és azok torzítására vonatkozóan. Mindenesetre látványos, az tagadhatatlan. További retusvideók a YouTube csatornáján láthatók: https://www.youtube.com/channel/UCt_g3pVCtndmKz6cMP1zNVA/videos
NÉPSZERŰ CIKKEK
Objektív szűrőkről – egyszerűen
A Pixinfo működése óta már többször kaptunk olyan e-mailt, amelyben a kedves Olvasók hiányolják a kezdőknek szóló, egyszerűbb nyelvezetű cikkeket. Bizony igazuk is van, így most szeretnénk pótolni ebbéli hiányosságunkat egy könnyen megérthető, a fotózással most ismerkedőknek szánt cikkel, amelyben a különböző szűrőket mutatjuk be.
Portré fotózás erős fényben: HSS vagy vND szűrő?
Kis mélységélességű kültéri portrék készítésekor előforduló probléma az előtér és a háttér jelentősen eltérő világossága. Ezen derítőlapokkal és vakukkal segíthetünk, de ha az elérendő kis mélységélesség miatt a blendét nem tudjuk a bejövő fény szabályozására használni, akkor hamar akadályokba ütközünk. Az előtér és a háttér megvilágításának összehangolására ezúttal két lehetőséget vizsgálunk meg.
Hogyan készül egy profi figura fotó? Less be a kulisszák mögé!
Hát valahogy így...
A mélységélesség
Ismét egy jó videót készített a Filmmakers IQ. Ahogyan már megszokhattuk John P. Hess-től, megint egy igen minőségi és jól érthető videót...
Élethűbb szemek 3 egyszerű lépésben
Glyn Dewis videójából megtanulhatjuk, hogyan kaphatunk élethűbb, rajzosabb szemeket portréinkon, mindössze néhány lépésben.
Összefoglalva a műveleteket, ezek a következők:
1. lépés: szemek kijelölése (ellipszis kijelölő eszköz,...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben