Még 2010 márciusában írtunk az InVisage fejlesztéséről, amelyet QuantumFilm-nek neveztek el. A hagyományos CCD-khez képest akkor 4× nagyobb érzékenységet és 2× jobb dinamika átfogást ígérő szenzor most már valóság, olyannyira, hogy egy kisfilm is készült ilyen szenzorból felépített gép segítségével. A bemutató filmek lényege az, hogy a technológia előnyeire kihegyezve fitogtassa annak tudását. A filmben elvileg látnunk kellene a kiváló dinamika átfogást, valamint a nagy érzékenységet. Utóbbit egy sötét környezetben felvett részleten lehetne elemezgetni, előbbit valami nagyon napos és árnyékos scene-en. Talán ez meg is található a videó 2:05-ös részénél, ahol azonban igencsak furcsa színeket láthatunk az égboltnál, ugyanakkor az árnyékos részek sem tűnnek sokkal jobban kiexponáltnak, mint amit egy hagyományos géptől megszokhattunk (és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a filmet utómunkázhatták is, azaz RAW videóból nagyobb dinamikaátfogás érhető el eleve, mint a tömörítettből). A készítésről közzétettek egy „így készült” videót is, ahol igyekeznek a technológia előnyeit is bemutatni. Az ott látható promó képek azonban erősen túlzóak. Ne mondja nekem senki, hogy egy mai normális fényképezőgéppel ne lehetne rendesebben kiexponálni a fenti bemutató képkocka bal szélét. Talán egy gagyi telefonnal tényleg ennyire kiégne, de nem egy fényképezőgéppel. Az persze elképzelhető, hogy ezeket a szenzorokat csak mobilokba szánják, így ez esetben lehet releváns a fenti és lenti videó, bár akkor is túlzásnak tűnik a „hagyományos” szenzornak kikiáltott icipici dinamika. De semmiképp sem szeretnék ünneprontó lenni, csak én most egy kicsit többre számítottam.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így pózoltasd a portréalanyaid! Tippek nagy fülre, görbe orra, magas homlokra…
Fotóztál már nagy homlokú modellt? Volt már gondod átlagosnál nagyobb, esetleg ferde orrú ügyfél fotózásánál? Nem tudod mi a jó megoldás? Ebből a videóból kiderül, mit kell tenned ilyen esetekben!
Interpolációs eljárások
Ki ne emlékezne Robert Aldrich háborús klasszikusára, a Piszkos tizenkettő című filmre? Egy tucat mindenre elszánt bűnöző hajt végre kényes, kemény harci feladatot, hogy a film végére megfogyatkozva bár, de dicsőségben nyerjék el az áhított szabadságukat.
Hasonló cél vezérelt minket is, amikor összeszedtük a digitális utómunkában ismert tizenkét "legelszántabb" interpolációs algoritmust, hogy izzasztó missziónak alávetve őket, megküzdjenek a dicsőségért.
Tájképek feldolgozása Lightroomban
Avagy giccskészítés gyorstalpaló 45 percben :) Persze viccet félre téve, ebben a videóban igen részletesen tanulhatod meg a Lightroom alapjait is, de megtalálod...
Cokin szűrőtartó rendszer
A fényképezőgép piac kétségtelenül kitermelt jó pár haszontalan kiegészítőt, azonban a fotográfiai szűrők többsége semmiképp sem sorolható ide. A filmes korszakban megszerzett népszerűségüket még a kényelmet előtérbe helyező digitális korszak, és a mindentudó képszerkesztő szoftverek sem tudták kiölni. Méretben és funkcióban ezerféle között válogathatunk, például a szűrőtartós megoldások között, melyek közül a hazánkban leginkább elterjedt rendszert mutatjuk most be.
Nem csak a méret a lényeg: Világítás és fényformáló 1×1.
Mark Wallace az Adorama TV-ben megmutatja nekünk, miért fontos a méreten kívül más is! Amint azt a tapasztaltabb fotósok már bizonyára...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben