Még 2010 márciusában írtunk az InVisage fejlesztéséről, amelyet QuantumFilm-nek neveztek el. A hagyományos CCD-khez képest akkor 4× nagyobb érzékenységet és 2× jobb dinamika átfogást ígérő szenzor most már valóság, olyannyira, hogy egy kisfilm is készült ilyen szenzorból felépített gép segítségével. A bemutató filmek lényege az, hogy a technológia előnyeire kihegyezve fitogtassa annak tudását. A filmben elvileg látnunk kellene a kiváló dinamika átfogást, valamint a nagy érzékenységet. Utóbbit egy sötét környezetben felvett részleten lehetne elemezgetni, előbbit valami nagyon napos és árnyékos scene-en. Talán ez meg is található a videó 2:05-ös részénél, ahol azonban igencsak furcsa színeket láthatunk az égboltnál, ugyanakkor az árnyékos részek sem tűnnek sokkal jobban kiexponáltnak, mint amit egy hagyományos géptől megszokhattunk (és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a filmet utómunkázhatták is, azaz RAW videóból nagyobb dinamikaátfogás érhető el eleve, mint a tömörítettből). A készítésről közzétettek egy „így készült” videót is, ahol igyekeznek a technológia előnyeit is bemutatni. Az ott látható promó képek azonban erősen túlzóak. Ne mondja nekem senki, hogy egy mai normális fényképezőgéppel ne lehetne rendesebben kiexponálni a fenti bemutató képkocka bal szélét. Talán egy gagyi telefonnal tényleg ennyire kiégne, de nem egy fényképezőgéppel. Az persze elképzelhető, hogy ezeket a szenzorokat csak mobilokba szánják, így ez esetben lehet releváns a fenti és lenti videó, bár akkor is túlzásnak tűnik a „hagyományos” szenzornak kikiáltott icipici dinamika. De semmiképp sem szeretnék ünneprontó lenni, csak én most egy kicsit többre számítottam.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Magyar fotós szervezetek és intézmények
Magyarországon nem csak a fotózásnak, de a fotós szakmai szervezeteinek is van hagyománya. Ezek neveivel leggyakrabban pályázatok vagy kiállítások anyagaiban találkozhatunk, miközben a kisebb klubok mellett jelentős szerepük van a fotós közélet alakításában.
Mi az a CRI és miért is jó ez nekünk?
A CRI, azaz a Color Rendering Index nem annyira új keletű, mint gondolnánk. A szín visszaadási indexként fordítható paraméter manapság főként a LED-es fényforrásoknál...
Túl offenzív streetfotózás miatt törölte promóvideóját a Fujifilm?
Eltávolította a Fujifilm azt az X100V gépét promózó videóját, amelyben a japán fotós streetfotózási "technikáján" sokan padlót fogtak.
Bőr retusálás egyszerűen
A retusálás alapja a bőrhibák eltüntetése, amelyre a Photoshop több eszközt is kínál.
Az alábbi videóban a retusálás alapfogásait ismerhetjük meg, amely...
A fotósok 10 legrosszabb rémálma
Minden szakmának megvannak a gyönyörűséges és az árnyoldalai is. Amikor a kőműves otthon hagyja a fandliját, az nagyjából olyan, mint amikor a fotós nem...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben