Két részes videó az optikák kifejlődésétől az objektívek tulajdonságáig, külön elemezve a fotós és mozis objektíveket, érintve az anamorf és parfokális lencséket.
John P. Hess, a FilmMakerIQ.com-tól részletesen bemutatja az objektívek fejlődését és az objektívek tulajdonságait. Az első videóban az ókori felfedezésektől a középkori csillagásztávcsöveken át a fény tulajdonságairól is ismereteket szerezhetünk, illetve ezen keresztül megtudhatjuk, hogyan is „működnek” az optikai lencsék. Arra is láthatunk példát, hogyan működnek a zoomobjektívek. Persze hiába a sok jó lencse, ha az általuk alkotott kép nem olyan tiszta és éles, mint szeretnénk. Az optikai hibák ismerete és kiküszöbölésük technikája a mai minőségi objektívek kulcsa. Szó esik az egyes objektívtípusokról, azok kifejlesztőiről is. Az angolul kevésbé értőknek a videó angol feliratot is tartalmaz. A második videó a modern objektívek tulajdonságairól szól, mint gyújtótávolság, látószög, rekesz/írisz (kitérve a videózáshoz fejlesztett objektívek T értékére), fókusz „breathing”, majd szó lesz a varifokális és parfokális zoomokról, a stabilizálásról, a bokeh-ról, az anamorf objektívekről, a közgyűrűkről és a tilt-shoft objektívekről is, és olyan, kifejezetten a filmezésnél alkamazott érdekességről is, mint az osztott dioptriás lencse.
Bizonyára nem én vagyok az egyetlen, akinek új információ, hogy a Nikkor objektívek lencséinek alapanyagait képező nagy tisztaságú üvegeket a japán Hikari üveggyár készíti....
Ki ne emlékezne Robert Aldrich háborús klasszikusára, a Piszkos tizenkettő című filmre? Egy tucat mindenre elszánt bűnöző hajt végre kényes, kemény harci feladatot, hogy a film végére megfogyatkozva bár, de dicsőségben nyerjék el az áhított szabadságukat.
Hasonló cél vezérelt minket is, amikor összeszedtük a digitális utómunkában ismert tizenkét "legelszántabb" interpolációs algoritmust, hogy izzasztó missziónak alávetve őket, megküzdjenek a dicsőségért.
Manapság lassan az számít különcnek, aki megőrzi bőre tisztaságát és nem tetováltat legalább egy nonfiguratív grafikát a testére, de a szocializmusban igazi különc az volt, aki akármilyen kezdetleges módszerrel, de rávarrta/rávarratta a testére a mondanivalóját, ha mást nem, hát azt, hogy "ÜSS".