Mármint utólag, ha a nap az istennek se akart úgy becsillanni az objektívbe, ahogy szeretted volna. Ha úgy tetszik, ilyen a mű lensflare, ami nem is néz ki annyira műnek. Elkészítése pofon egyszerű, nem igényel komolyabb PS tudást, így kezdők is nyugodtan nekifoghatnak!
Angolul nem értők számára is igen hasznos az az oktatóvideó, amely a meleg hangulatú képek készítésének módját mutatja be Photoshop segítségével. Budai Péter vezetésével végezhetjük el lépésről lépésre a munkafolyamat egyes fázisait. Saját tipp: ha lineáris átmenet helyett radiálist választasz, amelynek kiinduló pontját a sarokba helyezed, még valósághűbb hatást is kaphatsz, illetve ha nem szeretnéd módosítani a kép egészének küllemét, csak a sarokét, akkor az átmenet beállításánál a kék szín helyett válassz feketét (screen mód esetén). A lépésekről szöveges leírást is olvashatsz a digiretus oldalán: http://digiretus.hu/dosszie/cikkiro.php?SORSZAM=718&
Egy készülő cikkünk kapcsán derült fény arra, hogy nálunk még nem jelent meg cikk a vakuszinkron idő okáról, illetve az emiatt szükséges nagy sebességű vakuszinkronról. Bár a fórumunkban már kiveséztük a témát, azt elég nehéz megtalálni, így szükségesnek éreztük, hogy egy könnyebben fellelhető cikkben is összefoglaljuk a tudnivalókat. Írásunkból a kezdők is megérthetik az okokat, a következményeket és az összefüggéseket.
Történt már veled olyan, hogy egy fix méretű vagy oldalarányú fotót kellett volna készíts (pl. osztályképet 18×13 cm-ben), de nem vetted figyelembe a végső...
A fényképezőgép piac kétségtelenül kitermelt jó pár haszontalan kiegészítőt, azonban a fotográfiai szűrők többsége semmiképp sem sorolható ide. A filmes korszakban megszerzett népszerűségüket még a kényelmet előtérbe helyező digitális korszak, és a mindentudó képszerkesztő szoftverek sem tudták kiölni. Méretben és funkcióban ezerféle között válogathatunk, például a szűrőtartós megoldások között, melyek közül a hazánkban leginkább elterjedt rendszert mutatjuk most be.