Papírvékony kamera fejlesztésén dolgoznak a Columbia University mérnökei.
A Sheet Camera néven futó projekt hajlékony, sok-sok apró hajlékony lencséből és (később) pixelből álló kamera fejlesztésével foglalkozik. A hajlítható kialakításnak és a szilikon guminak köszönhetően a hajlítás során megváltozik a kamera által látott kép látószöge. A cél olyan tekercskameráik létrehozása, amely olcsó és könnyedén felhelyezhető, akár egy autó oldalára is, így a kocsi minden oldalán lévő tereptárgyak könnyedén kivetíthetők lennének a műszerfalra helyezett széles monitoron. Érdekes koncepció és még érdekesebb lesz, ha meg is valósul.
A fotópályázatok többsége nyílt kiírású, így ebből a szempontból akár egy újdonsült tehetségnek is lehet jó napja és szép eredményeket érhet el a hazai vagy nemzetközi megmérettetéseken. „Gipsz Jakab, többszörös díjnyertes fotós”, a titulus jól mutat majd portfóliónkban, vagy a névjegyünkön, de mi a helyzet ha ennél többet szeretnénk és a „Gipsz Jakab fotóművész” címre, netán valami nemzetközileg is jegyzett elismerésre vágyunk?
Azt már körbejártuk, hogy miért szükséges a vízalatti vaku a szép képekhez. Az is tény, hogy elég nagy vaku nem létezik, hiszen a víz alatt a fény erősen hiánycikk. Az alábbiakban áttekintjük a vízalatti vakuk kínálatát, a kiválasztáshoz szükséges tudnivalókat, a technikai paramétereket és árakat.
Aki cserélhető objektíves digitális fényképezőgépet használ, többnyire szembe találja magát a képérzékelőre tapadó por problémájával. Bár néhány gyártó már próbálkozik automatizálni a szenzorok tisztítását, a probléma még nagyon sok ember számára fennáll. Adott tehát a kérdés: hogyan érdemes szenzort tisztítani?