Ha valaha hirdettek volna, vagy hirdetnének time-lapse versenyt, valószínűleg a NASA nyerné azt meg a sarki fényt az űrből bemutató time-lapse videójával. Hihetetlen látvány tárul elénk, ahogy az életet adó vékonyka burkunk szikrázva táncot jár a Nemzetközi Űrállomás alatt.
Az északi fényt, latin nevén Aurora Borealist már sokan fotózták a föld felszínéről. A hosszú expozíciós idejű, különleges asztrotájkép fotók is lélegzetelállítóak, de ha a töltött részecskék által keltett gázkisülést gyorsított mozgóképen mutatjuk be, az még látványosabb. Ennél már csak az lehet látványosabb, ha mindezt az űrből, kb. 360 km magasságból készítik, a Földet 92 percenként megkerülő űrállomásról.
Mark Wallace egy szinte lerágott csontot vesz újra elő (mondhatnám, vesz újra szájába ;) ), de nem hiába.
Az ő bemutatója végre gyakorlati oldalról közelíti...
Mostanában egyre több fényképezőgép specifikációjában találkozunk ezekkel a bővös 4-es, 2-es és 0-ás számjegyekkel egy-egy kettősponttal elválasztva. De mit is jelentenek ezek a számok?
Cikkünkben ezt igyekszünk elmagyarázni.
Bizonyára sokan tudtok róla, hogy érdekes hosszú expozíció felvételek készíthetők acélgyapottal, hiszen ezt meggyújtva és magunk körül megpörgetve pofás fényjelenség hozható létre:
Igaz, manapság már...
Már régebb óta kikívánkozik belőlem ez a bejegyzés, de valamiért soha sem tartottam annyira fontosnak, hogy rászánjam az időt a megírására. A tegnapi fényképezőgép...