Ha valaha hirdettek volna, vagy hirdetnének time-lapse versenyt, valószínűleg a NASA nyerné azt meg a sarki fényt az űrből bemutató time-lapse videójával. Hihetetlen látvány tárul elénk, ahogy az életet adó vékonyka burkunk szikrázva táncot jár a Nemzetközi Űrállomás alatt.
Az északi fényt, latin nevén Aurora Borealist már sokan fotózták a föld felszínéről. A hosszú expozíciós idejű, különleges asztrotájkép fotók is lélegzetelállítóak, de ha a töltött részecskék által keltett gázkisülést gyorsított mozgóképen mutatjuk be, az még látványosabb. Ennél már csak az lehet látványosabb, ha mindezt az űrből, kb. 360 km magasságból készítik, a Földet 92 percenként megkerülő űrállomásról.
A híreink között ma szereplő Brno Dri+Cap kapcsán úgy gondoltam, érdemes lehet összeszedni pár ötletes és javaslatot arra vonatkozóan, hogyan kerülhetjük el az objektívjeink...
Ha érdekel a videózás, vagy csak szeretnéd érteni a V-Log, HLG, TimeCode, vagy az anamorfikus objektívek lényegét, akkor a Panasonicnál ehhez találsz egy remek oktató oldalt.
Nyomtatható formában is elérhető, kezdők számára ideális!
Aki még csak most ismerkedik a fotózással, talán még nincs teljesen tisztában azzal, hogy mit okoz...