A Ricoh egyelőre csak a Japán weboldalán és webstore-jában jelentette be a tegnap pletykált víz- és ütésálló kompakt fényképezőgépét, a WG-7-et.
A specifikációjában túlnyomórészt a WG-6-tal megegyező fényképezőgép változatlanul 28-140 mm (ekv.) tartományban állítható, 5×-ös zoom objektívvel készül, amely 20 megapixeles, 1/2,3″ típusú CMOS szenzorra vetíti a képet. Az objektív fényereje továbbra is f/3,5-5,5. Maradt az objektív köré elhelyezett 6 LED is, ami a makró fotózásnál lehet elsősorban segítség, amikor az 1 cm-re lévő témát egyébként nehéz lenne megvilágítani.
A gép hátuljára 3″ képátlójú, 1,04 millió képpontos LCD került.
Videózni FullHD vagy 4k UltraHD felbontásban képes a WG-7 is.
Ami az újdonságokat illeti, nos az kimerül abban, hogy a fényképezőgépet USB kábellel PC-vel összekötve lehetőség van azt webkameraként használni. A kompatibilis szoftverek a Ricoh adatai alapján: Zoom / Skype / Microsoft Teams / Google Meet / Cisco WebEx / Facebook Messenger.
A Ricoh WG-7 főbb jellemzői:
- Ütés és vízálló váz
 - 20 megapixeles CMOS szenzor
 - Max. ISO6400 érzékenység
 - 28-140mm ekv. gyújtótávolságú (5×-ös optikai zoom), f/3,5-5,6 fényerejű objektív
 - 6 db makró LED
 - Kézi éjszakai üzemmód
 - Digitális mikroszkóp mód
 - 4K UltraHD és Full HD videó
 - 3″-os, tükröződésmentes bevonattal ellátott, 16:9 oldalarányú LCD
 - GPS, GLONASS, QZS+ SBAS
 - Vízszintjelző
 - Kesztyűben is kezelhető kialakítás
 - USB 3.0 (Type-C) csatlakozó
 - Webkameraként használható
 
A Ricoh angol nyelvű, új termékekről és hírekről szóló oldalán a WG-7 nem szerepel, ahogy az európai és amerikai központi oldalakon sem, így gyaníthatóan csak Ázsiában lesz (egyelőre?) kapható ez a gép.
            
		
                            
                            





