Címlap 2011

Archívum

Cserélhető előlappal: Pentax Optio RS1500

A Photokinán bemutatott RS1000 után itt a második cserélhető előlapos fényképezőgép, a Pentax Optio RS1500.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Heti Fortepan – 10.: Egy kép minden kerületből

Most budapesti fotókat nézegethetünk a „Pro Urbe Budapest” díjat kapott a Fortepan válogatásában.

Így készült: Erik Johansson – Falling Asleep

Kreatív ötlet, tervezés, precíz megvilágítás, kitartás és rengeteg utómunka. Röviden ennyi, hosszabban pedig a videóban.

Tűz a víz alá! – Víz alatti fotózás fortélyai

Manapság már nem csodálkozunk azon, hogy a mobiltelefonnal is tudunk fényképet készíteni. Szinte mindenkinél van egy gép, és meglehetősen ajánlott eszköz autósoknak (kátyú, vagy éppen koccanás esetén). A technológia oda jutott, hogy lassan nincs olyan búvárhajó vagy bázis, ahol a felszerelés mosására szolgáló édesvízes dézsa mellett ne lenne egy másik a fényképezőgépeknek. Mert mostanra elérhető áron vehetünk gépet és tokot. Az esetek többségében persze ez nem világversenyekre készülő fotókat jelent, inkább arra, hogy megmutassuk vízalatti élményeinket másoknak.

Túl offenzív streetfotózás miatt törölte promóvideóját a Fujifilm?

Eltávolította a Fujifilm azt az X100V gépét promózó videóját, amelyben a japán fotós streetfotózási "technikáján" sokan padlót fogtak.

Arcformálás egyszerűen

Elképesztően könnyű a Photoshop felturbózott Liquify eszközével az arc jellemzőinek módosítása: nagyobbá, kisebbé tehetők a szemek, mosoly varázsolható az arcra, de az orrok formája is módosítható pillanatok alatt.