Naplementés portréra van szükséged, de 40 méter vastag a felhőzet? Akkor sem kell kétségbe esned!
Két dologgal tudjuk helyettesíteni a napfényt: kézi atombombával és vakuval. Mivel előbbi eléggé káros az egészségre és a törvény is bünteti, no meg a beszerzése sem túl egyszerű, érdemesebb az utóbbi megoldást választani. Persze nem egy kis 40-es kulcsszámú másodvakura kell gondolni. Erre a feladatra legalább 400-500 Ws-os stúdióvakura lesz szükség, lehetőség szerint kültéren is használható mobil változatban.
A kelő/nyugvó nap melegebb fényét narancs színű színmódosító szűrővel érhetjük el. A vaku kioldása természetesen rádiós kioldó segítségével történhet.
Ezt alkalmazta Pye Jirsa is, a Los Angeles-i Lin & Jirsa Photography vezető fotósa, aki egy bemutató videót is készített a fotózásról:
Az érzékelő lapka után a digitális fényképezőgépek talán legfontosabb alkotóeleme az optika. Cikksorozatunk következő néhány részében erről ejtünk néhány szót.
A digitális fotózásban a képzajjal kell a legtöbbet küzdeni. Bár ma már kaphatók nagyon alacsony képzajú, magas érzékenységnél is jól használható gépek, a fotósokban...
A világítástechnikában teljesen eltérő módon adják meg a stúdió vakuk, a rendszervakuk és az állandó fényű lámpák maximális fényteljesítményét. De mégis, melyik mennyire erős?
Nyomtasd ki és rakd fel a faladra (a teljes felbontású változat a bejegyzésen belül található)!
Sajnos csak angol nyelven érhető el, de ha valakinek...