A DX Nikkor optikák kifejezetten a Nikon digitális, tükörreflexes fényképezőgépeihez készültek. Mindkét új optika nagylátószögű, az egyik egy 10,5 mm-es, fix fókusztávolságú, F2,8G fényerejű halszem, míg a másik 17-55 mm-es zoomobjektív szintén F2,8G fényerővel, mely a teljes zoomtartományban kihasználható. Mind a kettő alacsony szórású (ED) lencséket tartalmaz, melyek lecsökkentik a kromatikus aberráció hatását azáltal, hogy a hagyományos lencsékkel ellentétes irányú szórással kompenzálják az aberrációt. Az új optikákat a Nikon a D-sorozatú tükörreflexes gépeihez ajánlja, így a D1, D1X, D1H, D100 és az új D2H-hoz. Az új optikákkal így háromra bővült a DX-optikák száma, jelenleg tehát a következők állnak rendelkezésre: – AF DX halszem-Nikkor 10,5mm f/2,8G ED lens: 180º látószög – AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24mm f/4G IF-ED: 99º – 61º látószög – AF-S DX Zoom-Nikkor 17-55mm f/2.8G IF-ED: 79º – 28º50′ látószög A két új optika 2003 negyedik negyedévétől lesz kapható. Természetesen a fókuszszorzót figyelembe kell venni az effektív fókusztávolság kiszámításához.
Két részes videó az optikák kifejlődésétől az objektívek tulajdonságáig, külön elemezve a fotós és mozis objektíveket, érintve az anamorf és parfokális lencséket. ...
A kanadai Peter McKinnon megmutatja, milyen egyszerű és ügyes trükköket ismer és használ, ami kibővíti felszerelésének használatát.
Az alábbi két perces videóban (fél percnyi introt...
A fotós szakzsargonban sok olyan szó van, amely idegen eredetű (lásd blende, push-hívás, Schwarzchild-effekt, stb.). Egyesekhez nem is igazán van jól használható magyar szó.
Bár...
Tengernyi fotóklub tevékenykedik ma Magyarországon, melyeket remélhetőleg meg is talál minden érdeklődő, hiszen a baráti társaság mellett akár kiállításokon és egyéb fotós rendezvényeken történő megmutatkozási lehetőséget is találhat. A következő rövid gyűjteményben összeszedtük hazánk legöregebb fotóklubjait.