A Microtech megjelentítői ugyan nem túl népszerűek a digitális fényképezőgépek körében, de mégis fontos róla néhány szót szólni. A Minolta a DiMAGE sorozatának 5-ös és 7-es gépeiben, a Hewlett-Packard pedig a PhotoSmart 850-es gépében alkalmazta a korábbi megjelenítőt. Már az elődmodell is rendelkezett olyan kellemes tulajdonságokkal, amelyek megkülönböztetik a hagyományos LCD-s elektronikus keresőktől. Ilyen tulajdonság, hogy nem külön vörös, zöld és kék pixelekből épül fel, hanem minden egyes pixel képes bármilyen szín megjelenítésére. Ezt időmultiplex módon érik el, vagyis elsőként egy csak vörös színű képet, majd zöld képet, végül kék képet jelenítenek meg, amelyek olyan gyorsan váltják egymást, hogy az emberi szem tehetetlensége miatt atz színesnek látjuk.
Az új LightView 311k az eddigi legnagyobb felbontású megjelenítő, mint neve is utal rá, 311 ezer képpont található rajta (432×240 pixel). Mivel ezek a képpontok bármilyen szín előállítására képesek, ez a megjelenítő nagyjából megfelel egy 311.000×3=933.000 pixeles LCD-nek. Érezhető hát, hogy nagy horderejű fejlesztésről van szó. A korábbi modell képfrissítése még hagyott kívánnivalót maga után, maximum 75 Hz-es frissítéssel volt használható. Az új modell azonban akár 120 Hz-es képfrissítéssel is működtethető (360 Hz R-G-B kép). A tömeggyártást ez év vége felé, a negyedik negyedévben kezdik meg. Mind analóg, mind digitális változat kapható lesz.NÉPSZERŰ CIKKEK
Vízalatti fotózás a gyakorlatban
Mindig elborzasztott, amikor megláttam egy női táska mennyi apró kis vackot tartalmaz, és milyen iszonyú "bőrönddel" képesek egyesek közlekedni a világban. Sőt, bevallom, sokszor kinevettem, amikor láthatóan évekkel ezelőtt elfeledett tárgyak is előkerültek a mélyéről. Ezek után belevágtam a vízalatti fotózásba. Ma már kevesebbet mosolygok a sok cuccon, én egy teljes bőröndöt képes vagyok megtölteni apró bizbaszokkal.
A slow-motion csúcsa?
Az OK Go legújabb, The One Moment című videóklipjének forgatása mindössze 4,2 mp-ig tartott, de igen komoly tervezést igényelt. A slow motion technikával, 6000...
Acélgyapot, ezúttal közelről
Bizonyára sokan tudtok róla, hogy érdekes hosszú expozíció felvételek készíthetők acélgyapottal, hiszen ezt meggyújtva és magunk körül megpörgetve pofás fényjelenség hozható létre:
Igaz, manapság már...
Az expozíciós háromszög
Viktor Elizarov kanadai fotós készítette el az alábbi expozíciós háromszöget, amely segít megérteni a rekesz, a zársebesség és az érzékenység hatásait.
A képen feltüntette azt...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben