Röviden: Casio Exilim EX-Z4 teszt

0

A kompakt digitális fényképezőgépek tömeges elterjedésének kezdetén, valamikor a kilencvenes évek végén, a Casio fényképezőgépek közös jellemzője volt a nagyon kedvező ár és a komoly tudás. Ez utóbbihoz elég talán megemlíteni a panorámakészítés módot vagy az elforgatható optikát, ami annak idején kuriózum volt. Az ezredfordulóra a kedvező árfekvés mellett a legtöbbet tudó gép felvonultatását tűzhette ki célként a Casio vezetése. A sikert a 2000-es, majd a 3000-es modellsorozat hozta meg. A gépek méltán váltak nagyon népszerűvé itthon és külföldön egyaránt. Ahogy a tudás terén egyre nehezebb volt kimagasló újdonságokat bemutatni, úgy a Casio más terület felé vette az irányt: ráálltak a nagy szolgáltatásválasztékú, ultra-kompakt gépek fejlesztésére. Ma szinte csak ilyen apró, de mégis sokat tudó gépekből áll a Casio termékpalettája. Egy dolog viszont szerencsésen alakult: a kedvező árfekvést a Casionál sikerült tartani, így ár-érték arányt tekintve a Casio modelleknek nincs szégyenkeznivalójuk.



Az Exilim sorozat nagyon lapos, hitelkártya méretű gépeiről lett pillanatok alatt ismert. Az első modellek ugyan még fix gyújtótávolságú optikával (nincs zoom) készültek, de a Pentax-szal kötött megállapodás eredményeként hamar megjelentek az alig vastagabb, de már háromszoros zoom optikát rejtő modellek. A közös modellfejlesztés szerencsére nem állt meg az első gépnél, így az első 3 megapixelesek után mindkét gyártó elkészítette a maga 4 megapixeles változatát is. És miért vonunk párhuzamot a két gyártó között? Csupán azért, mert a Pentax Optio S sorozat és a Casio Exilim EX-Z sorozat darabjai több fontos részegységben is azonosak. Persze van azért bőven különbség is a gépek között, de ezekre majd később visszatérünk.

RÉSZLETEK MUTATÁSA / REJTÉSE (invertálás)
Bővebben »

Külső:
pici, nagyon masszív fém burkolat

Bővebben »

Technika:
4 megapixeles érzékelő, sok felbontás, JPEG képek

Bővebben »

Optika:
Pentax fejlesztés, összecsukódó lencsetagok, nagyon kis helyen elfér

Bővebben »

Képek megkomponálása:
nagy méretű, de nem túl nagy felbontású LCD, pici kereső

Bővebben »

Vaku:
jól elhelyezett, átlagos

Bővebben »

Manuális állítás:
fénymérés, fehér-egyensúly, élesség

Bővebben »

Sorozat, sebesség videó:
nem sportfotózásra találták ki, de viszonylag gyorsan bekapcsol

Bővebben »

Visszajátszás, extrák:
hisztogram, elforgatás, konvertálás, hangemlékeztető, testreszabás

Bővebben »

Doboz tartalma:
dokkoló és a szokásos tartozékok

Bővebben »

Értékelés:
remek gép, jó ár érték aránnyal

A fényképezőgépet az Extreme Digital-tól kaptuk a kipróbálás idejére.

Ha bemutatónk segített a gép kiválasztásában, akkor erről vásárláskor tegyen említést az üzletben. Ezzel segítheti a munkánkat. Köszönjük!