A két fő riválisnak, a Canonnak és a Nikonnak szinte méterre azonos, óriási standja volt. Nézzük, mivel készültek a Nikonnál. A méret ugyan azonos, de a koncepció azért más. Itt inkább a sok, apróbb és érdekesebb látnivalóra helyezték a hangsúlyt. Előadásokat három helyen hallgathatnak a látogatók, valamint persze a legújabb gépek is kipróbálhatók, ezek között az új Coolpixeké, a Nikon Df-é és a D3300-é a főszerep. Nikon D4s-nek viszont nyoma sincs még mockup-ként sem.
A fényképezőgépekkel csinos modellt, vagy akár terepasztalt is fotózhatunk, amelyen Yokohama városát építették fel hihetetlen aprólékossággal. A sok-sok apró részlet megörökíthető a Nikon Df-fel és a Nikon D3300-zal is.
A fényképezőgépeken túl itt is találunk különféle tokokat, táskákat és persze kipróbálhatóak az objektívek is. A stand egy másik végében technológiai ismertetőket nézhetünk meg, amelyek között az objektívek, a nano kristály bevonat, no és persze szeletelt fényképezőgépek is megtalálhatók. A szerencsésebbek még el is olvashatják a kiállított részegységekről a tudnivalókat. Itt ugyanis csak japán nyelven látunk feliratokat, a más országból érkezőkkel, illetve a japán nyelvet nem ismerőkkel nem voltak túl előzékenyek a Nikon stand építői.
A forgatagtól szépen elkülönített részben kisebb fotókiállítás is megtekinthető, talán mondanom sem kell, hogy itt is csak japán nyelven olvasható a képek története. E felett a nagy teleobjektíveket felsorakoztató pódium található, szerencsére itt a terméknevek azért olvashatók a magunk fajta halandók számára is.
Ami még meglepő volt, hogy a Nikon 1-nek csak egy aprócska, talán 2 m2-nyi területet szenteltek, egy kis vitrinnel kiegészítve. Úgy tűnhet, mintha a Nikonnak nem is lenne fontos a tükör nélküli cserélhető objektíves rendszere, ami részben érthető is, hiszen a nagyobb potenciálja a tükörreflexes rendszerekben és objektívekben van, de azért talán nem kellene ennyire elhanyagolni ezt a szűk, ám feltörekvő területet sem.
A CP+ tudósításunk segítő partnere idén is a Canon!