Gyors frissítés a Canon PowerShot G szériában? A Canon legutóbb tavaly augusztusban frissítette bridge fényképezőgépeinek kitalált PowerShot G sorozatát. Az akkor megjelent PowerShot G16 nem sok újat tudott felmutatni, a Wi-Fi-n kívül szinte minden változatlan maradt. Most azonban azt pletykálják, hogy májusban érkezhet a PowerShot G17, amely végre komolyabb újításokat is képes lesz felmutatni, méghozzá nem is akármilyen mértékűt. Nem kisebb előrelépésről beszélnek, mint hogy a korábbi 1/1,7″ típusú szenzor helyett immár 1″ típusú kerülhet az új masinába, amely jelentősen javíthatná a képminőséget. Ezen felül új objektívről is csiripelnek a madarak, méghozzá egy 24-200 mm-esről, 1:1,4-2 fényerővel. Mindez nagyon jól hangzik, persze benne van a pakliban az is, hogy valaki csak nagyot álmodott, De ne legyen igazam, hiszen ha mindez valóra válik, az új lendületet adhat a Canon PowerShot G szériának. Ez a gyújtótávolság átfogás a fotósok 90%-ának elegendő lehet, az 1″ szenzor képminősége tökéletesen megfelelő egy DSLR mellé másodgépnek is, ráadásul a kínált fényerő is kiváló lehetőségeket kínál. Ami még nagyon kérdéses, az az ár. Első körben én az 1200-1400 dolláros árat sem tartom kizártnak. Ilyen fényerővel ez könnyen előfordulhat. Egy kis hasonlítgatás még a végére. Egy 1″ szenzorral 200 mm-nek megfelelő gyújtótávolságú objektívvel f/2 fényerőn nagyjából olyan mélységélességet érhetünk el, mint egy fullframe-es gépen F5,6-tal, APS-C szenzornál F3,2-vel, illetve mikro NégyHarmadon f/2,8-cal. Egyik rendszernél sem olcsók az ilyen objektívek…
NÉPSZERŰ CIKKEK
Állványokról álmodom – enciklopédia kezdő állványvásárlóknak
Egy jó fotóállványról ábrándozol, de nem tudod melyik, mire jó? Mit jelentenek asokszor ködös szakkifejezések? Íme, állvány enciklopédiánk kezdőknek.
A fényképezőgépem fel fog menni bármelyik...
Alapfokon: Érzékelők II.
A digitális fényképezőgépekkel ismerkedőknek szóló cikksorozatunk második része a képérzékelők méretével és arányaival foglalkozik.
Olvasónktól: Egy fotó egy gombóc fagyiért
Mennyit ér ma egy fotózás? Sokan foglalkoztak már ezzel a kérdéskörrel, főként a profi és hivatásos fotósok közül. Egyre többen panaszkodnak arra, hogy nagyon...
Sony/Zeiss: Hát így állunk…
Tiszta vizet önt a Zeiss a Sony poharába. Bizonyára sokan vagyunk, akik kicsit átláthatatlannak érezzük a Zeiss (korábban Carl Zeiss) és a...
Heti Fortepan – 5.: Tervezetten természetes kastélyparkok
Ma Magyarországon már csak alig egy-két helyen csodálhatjuk meg eredeti környezetükben a főúri kastélyokat, pedig egykor a fényűzéshez éppúgy hozzátartozott a hatalmas park, mint az impozáns épület. Fotókon az ország legszebb precízen megtervezett kastélyparkjai.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben