Az angol PCWorld tegnap megjelent írásában egy interjút közöltek, melyben Andy Rubin-t, az Android társalapítóját kérdezték. A cikkből többek között az is kiderül, hogy az Androidot első körben nem okostelefonok létrehozásához, hanem fényképezőgépek operációs rendszerének készítették.A 2004-meg megszületett tervek szerint a képek könnyű online megosztása és tárolása lett volna a rendszer legcsábítóbb része. 2005-ben azonban, amikor a Google megvásárolta az Androidot, a korábbi tervek feledésbe merültek, s a mai napig is főképp az okostelefonok és táblagépek népszerű működtető szoftvere. A legnagyobb csavar a történetben azonban mégiscsak az, hogy a Samsung és a Polaroid végül mégiscsak fényképezőgépet épített az Android köré, jóllehet, nagy valószínűség szerint nem tudták, hogy Andy-ék első tervei is ezek voltak. Ma már a Polaroidnak, a Samsungnak és a Nikonnak is van Android operációs rendszer köré épülő fényképezőgépe, melynek piaci fogadtatása ugyan gyengébbre sikerült, mint ami elvárható, mégis arra tökéletesen megfelelő ez a három gép, hogy demózza az Androidban rejlő lehetőségeket és megmutassa a nyílt rendszer hatékonyságát. Hosszú távon azonban nem látom reális esélyét annak, hogy sok-sok ilyen gép jelenjen meg, inkább annak van nagyobb valószínűsége, hogy a WiFi hálózatok segítségével pillanatok alatt okostelefonra juttassuk a képeinket, melyeket ez után persze megszerkeszthetünk és meg is oszthatunk azonnal.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Részletesen a Photoshop mind a 27 réteg összhatás (blending) módjáról
Igazán részletesen informálódhatunk a Photoshop rétegeinek áttűnési módjairól a Photoshop Training Channel friss videójából, amely mind a 27 módot részletesen bemutatja.
A 40 pernyi videóban...
Így helyezkedj az esküvői szertartásokon!
Paul Suha nemzetközi esküvőfotós workshop videócsatornáján egy nézői kérdésre válaszolva boncolgatja, hogyan kell helyezkedni esküvőfotósként a szertartásokon.
A magyar nyelvű videóból kiderül, mit lehet megtenni,...
Így működik a tükörmozgatás a DSLR-ekben
A tükörreflexes gépekben a zár vezérlése után a második legfontosabb feladat a tükör mozgatása. Ez lehet tárolt energia elvű (rugós), de lehet motoros is....
Tűz a víz alá! – Víz alatti fotózás fortélyai
Manapság már nem csodálkozunk azon, hogy a mobiltelefonnal is tudunk fényképet készíteni. Szinte mindenkinél van egy gép, és meglehetősen ajánlott eszköz autósoknak (kátyú, vagy éppen koccanás esetén).
A technológia oda jutott, hogy lassan nincs olyan búvárhajó vagy bázis, ahol a felszerelés mosására szolgáló édesvízes dézsa mellett ne lenne egy másik a fényképezőgépeknek.
Mert mostanra elérhető áron vehetünk gépet és tokot. Az esetek többségében persze ez nem világversenyekre készülő fotókat jelent, inkább arra, hogy megmutassuk vízalatti élményeinket másoknak.
Alapfokon: Amikor a fehér nem fehér
Digitális fényképezőgéppel előfordulhat, hogy a fotózott fehér hullámok kékes, sárgás színűek lesznek. Ennek oka és javításának módszere olvasható jelen cikkünkben.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben