Hamarosan elkészülünk a D7100 DSLR-rel egyidőben bejelentett, AA szűrő nélküli APS-C szenzorral és nagy fényerejű objektívvel szerelt Coolpix A részletes tesztjével. A tesztfotók már elkészültek, így azokat közszemlére bocsátjuk. A Nikon március elején egy igazi meglepetést hozott a fotósoknak, mégpedig egy remek fényerejű, fix gyújtótávolságú objektívvel szerelt, aluláteresztő szűrő nélküli nagy szenzoros kompaktot. Jelenleg ez a gyártó egyetlen nagy szenzoros kompakt gépe, amelybe DX formátumú, azaz a cserélhető objektíves Nikon 1 rendszerénél nagyobb, az átlag DSLR-ekével megegyező méretű képérzékelő került. A fixen elhelyezett fix gyújtótávolságú nagylátószögű objek nagy, f/2,8 fényerőt kínál. A JPEG mellett RAW formátum is használható, a gép tetején pedig vakupapucs teszi lehetővé a valóban minőségi fotózást. A képességek alapján vérbeli bridge gép tesztje hamarosan olvasható lesz nálunk, addig is, már lehet nézegetni a tesztfotóinkat. A tesztfotóink a Nikon Coolpix A adatlapjáról, vagy a lenti linkről érhetők el. A fényképek elnevezésében jelöltük a fizikai gyújtótávolságot, az érzékenységet és a rekeszértéket. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak és minden tekintetben módosítatlanok (kivéve a veszteségmentes elforgatást). A fájlnévben a RAW-LR végződés az Adobe Lightroomban RAW-ból konvertált képeket jelzi. Nikon Coolpix A tesztfotók. Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, és tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok! A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb). A tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos! A kommenteket az egyszerűség kedvéért most a Nikon Coolpix A fórumtopikjába várjuk.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Igen részletesen a frekvencia elkülönítés technikáról
Sok profi retusőr dolgozik a Frequency Separation technikával az arcbőr retusálásánál. Nézzük, hogyan is működik.
Focus-stacking: gyógyír a nagy szenzor átkára
A nagy szenzoros kompaktok és tükörreflexes gépek egyik előnye a lágy háttérelmosás, vagyis a szűk mélységélesség - persze ha van hozzá megfelelő objektívünk. Az...
A nagy sebességű vakuszinkron (HSS)
Egy készülő cikkünk kapcsán derült fény arra, hogy nálunk még nem jelent meg cikk a vakuszinkron idő okáról, illetve az emiatt szükséges nagy sebességű vakuszinkronról. Bár a fórumunkban már kiveséztük a témát, azt elég nehéz megtalálni, így szükségesnek éreztük, hogy egy könnyebben fellelhető cikkben is összefoglaljuk a tudnivalókat. Írásunkból a kezdők is megérthetik az okokat, a következményeket és az összefüggéseket.
A PHOTOEXPO Portraiture előadásának videója
Felkerült a Youtube-ra Hosszú Zoltán bemutató videója, amely a PHOTOEXPO Portraiture kreatív használata az esküvőfotózásban című előadásán készült.
A videóban sajnos szöveges alámondás, vagy magyarázat...
Ezzel a módszerrel nem tükröződik a stúdió a fényes felületeken
Ügyes és ötletes megoldás a fényes, tükröző felületekkel rendelkező tárgyak fotózására Erik Espinosától.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben