A Sigma az idén már bejelentett jópár ígéretes minőségi objektívet, s pletykák szerint úgy tűnik, ez a jó szokása nem marad abba. A hátunk mögött lévő nyáron a Sigma részéről három komoly új objektívet kapott a fotós társadalom: a fullframe szenzoros gépekkel is használható Sigma 120-300mm f/2,8 DG OS HSM nagy fényerejű stabilizált telezoomot, a Sigma 35mm F1,4 DG HSM nagy fényerejű standard fixet és az APS-C szenzoros DSLR-ekhez készült Sigma 18-35mm F1,8 DC HSM nagy fényerejű nagylátószögű zoomot. A neten keringő pletykák szerint a Sigma nem áll le objektívparkjának minőségi tagokkal történő megújításával, s az Art és Comptemporary széria további remek tagokat kaphat. Elsőként egy Sigma 24-105 mm f/4 OS fix fényerejű stabilizált zoom jöhet, amely a Canon 24-105 mm F4 L IS USM, illetve a Nikon 24-120mm f/4G AF-S ED VR alternatívája lehet. Hasonló tartományban, de kicsit rövidebb véggel, viszont a konkurenciánál egy egész fényértékkel jobb fényerővel érkezhet a Sigma 24-70mm f/2 OS HSM objektív, ami a fullframe szenzoros fényképezőgépek tulajdonosainak szívét szerintem már most nagyon megdobogtatja. Ha az objektív rajzolata f/2-n is jó lesz, s nem lágyul el túlságosan, akkor gyönyörű szép háttérelmosású fotókat készíthetünk majd, a HSM rendszernek köszönhetően pedig az élességállítás sebességével sem lesz gond (a pontosságot pedig a nyitott blendénél jó rajzolat garantálhatja). Gyenge fényben és speciális effektekhez (kis mélységélesség) lehet remek választás a Sigma 24mm f/1,4 DG objektíve, amelyhez fényerőben is hasonló létezik a Canon és Nikon kínálatában is, így ez az objektív nem hiánypótló, inkább vélhetően csak egy kedvezőbb árú alternatíva lesz. Már persze ha a pletykák igaznak bizonyulnak. Mi mindenesetre nagyon kíváncsian várjuk, hogy a japán gyártó valóban képes lesz-e kiszolgálni az egyre komolyabb igényeket támasztó nagy felbontású DSLR gépek elvárásait. Eddig úgy tűnik, új objektívjeivel ezt sikeresen teszi.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Az expozíciós háromszög
Viktor Elizarov kanadai fotós készítette el az alábbi expozíciós háromszöget, amely segít megérteni a rekesz, a zársebesség és az érzékenység hatásait.
A képen feltüntette azt...
Így készíts otthon olcsó tárgyfotós studiót
Szeretnél igényes tárgyfotókat készíteni, de nincsenek méretes szoftboxszal ellátott stúdióvakuid vagy tárgysátrad? Itt a megoldás! Jon Legge 5 perces rövidfilmjében lépésről lépésre...
Heti Fortepan – 1. Magyarország cipőnagyhatalom
A Capa Központ és a Fortepan közös szakmai együttműködésében minden héten megjelenik egy cikk a Fortepan archívumát feldolgozva. Ezen a héten a régi idők magyar cipőiről láthatunk képes beszámolót.
Heti Fortepan – 2. A 60-as évek Budapestje a legismertebb lengyel fotósnő képein
Csak negyvenes évei derekán kezdett autodidakta módon fotózni, mégis Zofia Rydet az egyik legismertebb lengyel fotográfus. Egy szerelmi viszony miatt többször megfordult Magyarországon az 1960-70-es években. Képein gyerekek és idősek hétköznapjai és a budapesti piacok tradicionális világa elevenedik meg.
Alapfokon: Érzékelők I.
A digitális fényképezőgépek rohamos elterjedésével szükségessé válik, hogy a témával most ismerkedőknek is lehetőségük legyen kisebb vagy nagyobb mértékben betekintést szerezni a digitális fényképezőgépek működésébe. Cikksorozatunk az érdeklődő kezdőknek készült.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben