A sonyalpharumors.com érdekes interjút fordított a DC.watch tollából. A japán digitális fényképezéssel foglalkozó oldal a Sony A7 és A7r aprópóján a cég fejlesztőcsapatát kapta „mikrofonvégre”. Először is az interjú kijelentéseit illik pletykaként kezelni! Nem csak azért mert egy pletykaoldal tette közzé angolul, de az eredetileg japán nyelvű szöveget webes fordítóprogrammal ferdítették angolra, és csak érdekesebb kijelentéseit tették közzé. Eszerint vége a NEX sorozatnak. Ilyen néven nem jelenik meg új gép. Minden jövőbeli modell az Alpha nevet kapja majd. A MILC fejlesztés fő célja már a kezdetek óta a minél kisebb méret volt. DSLR minőség kis vázban. Bármilyen furcsa elsőre, de a legnagyobb kihívás az új modellekkel kapcsolatban a 1/8000 mp-es záridő elérése volt az apró méret miatt. Az új algoritmusnak és a Bionz X processzornak köszönhetően az A7r kontraszt alapú AF rendszere gyorsabb mint bármely eddigi tükörnélküli gépüké. 35%-kal fürgébb a NEX-7-nél, és mindezt a pontosság megtartása mellett érték el. Az LAEA4 adapter és a Sony A99 féligáteresztő tükrös technológiája közel egyforma (hogy miben az nem teljesen világos, talán itt is az AF-ra utal). Az elektronikus kereső világossága 30%-kal javult, kontrasztja pedig háromszor jobb az FDA-EA1MK EVF-nél.A középre helyezett keresőnek nagyobb objektívek esetén lesz előnye, hiszen így az optikai tengellyel párhuzamosan látjuk a képet. Ráadásul a vázat nagyobbra kellett volna venni, ha a NEX-7-hez hasonlóan a szélre helyezik az EVF keresőt. 4K videófelvételt is terveztek az A7 modellekbe, de végül energiaellátási, és főleg melegedési gondok miatt elvetették. Jelenleg is folyik nagyobb fényerejű optikák fejlesztése a rendszerhez.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Heti Fortepan – 22.: Egy bomba sztori
A Fortepan aerchívumában lévő fotók segítettek kideríteni, honnan származhat a tavaly december 11-én Budapesten megtalált bomba.
Alapfokon: Objektívek – Zoom
A különböző gyújtótávolságok használatáról, jellemzőikről, az optikai és a digitális zoomról kell néhány szót ejtenünk.
Élethűbb szemek 3 egyszerű lépésben
Glyn Dewis videójából megtanulhatjuk, hogyan kaphatunk élethűbb, rajzosabb szemeket portréinkon, mindössze néhány lépésben.
Összefoglalva a műveleteket, ezek a következők:
1. lépés: szemek kijelölése (ellipszis kijelölő eszköz,...
1,5 percben a fényképezés mérföldköveiről
A barcelonai Portero Delantero egyszerű, de annál látványosabb animációt készített az 1900-as évektől napjainkig megjelent legfontosabb fényképezőgépekről. A kisfilmben nyomon követhetjük a gépek fejlődését...
Forgács Péter: Beszélgetés a privát és nyilvános képi narratívákról (videó)
Online megtekinthető Forgács Péter képzőművész előadása, amely a Budapest FotóFesztivál programsorozat részeként jelent meg.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben