2002. júniusában jelentette meg a Fujitsu az első, ceruzaátmérő méretű integrált optikás képérzékelőjét. Akkoriban még csak kósza ötlet volt, hogy majd a mobiltelefonokkal fotózzunk. Sőt, már az is nagy szó volt, ha egy akkori telefonon színes kijelző volt. Az idő azonban sokkal többet hozott ki a technikából, mint azt elsőre gondoltuk volna, hiszen azóta szinte minden mobiltelefonban megtalálható az ezzel az elvvel készített „kamera”. A mobilos fotózás alapkövének tekinthető Fujitsu fejlesztés persze még nagyon gyerekcipőben járt, hiszen felbontása is csupán 110 ezer pixel volt, amely 352×288 pixeles (CIF) képek készítésére volt csak elegendő. 10 év alatt itt is óriási fejlődés ment végbe, hiszen ma már a középkategóriás telefonokba is 8 Mpixeles CMOS szenzorok kerülnek, hogy a felső kategóriás 12 Mpixelesekről ne is beszéljünk. A videófelvétel pedig már HD illetve FulllHD felbontásban is elérhető. Vajon milyenek lesznek majd 10 év múlva a zsebre rakható fényképezők/kamerák? Eredeti hír
NÉPSZERŰ CIKKEK
Új fotósként ezekre figyelj vásárláskor!
Bizonyos eszközök létjogosultságáról, hasznáról, hatékonyságáról megoszlanak a vélemények, mi megpróbáltuk tényszerűen összefoglalni, mire kell új fotósként figyelni, ha kiegészítőket vásárolunk.
Műszaki gépek vs. tilt-shift objektívek
A kisfilmes kategória gépvázai könnyen hordozható, szinte korlátlanul és univerzálisan kiépíthető rendszerek alapjai, de méretükből és felépítésükből adódóan alkalmatlanok a precizitást igénylő, több száz megapixeles high-end fotózásra. Nem lehet például nagyfelbontású, minden arcon éles csoportképeket készíteni velük 50 emberről, de nem alkalmasak olyan igényes modellfotóhoz sem, ahol az egész alakos képen minden hajszál külön repül, minden szövet-textúra látszik, és még a modell lábai is meg vannak nyújtva. Vagyis a nagygépek képépítő, képkompozíciós lehetőségeit nem adják az alkotó fotós kezébe.
Így készülnek a Sigma Art objektívjei
Objektívgyártás a Sigma Aizuwakamatsu gyárában.
Ismét aktuális: Valentin napra ajánljuk, avagy szívecskék a háttérben
Ha szeretnél egy kicsit érdekesebb, egyedibb portrékat készíteni és még nem tudod, hogyan alakítsd a háttérben elmosott fények formáját, akkor újból elővett, ismét aktuális...
Heti Fortepan – 3. Város a határon – Szűcs Lóránd mérnök privát fotói Nagyváradról
Szocialista ringlispíl, fekete-fehér majális, baráti kirándulások és családi utazások egy egyre inkább elreteszelt világban, a semmiből kinövő panelnegyedek vonalas esztétikája: csak néhány évtizeddel ezelőtti, mégis alig ismert számunkra az a Nagyvárad, amibe egy amatőr fotós lencséjén keresztül leshetünk be, bepillantva a Ceaușescu alatti magyar polgárság hétköznapjaiba.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben