A Leicánál két dologban lehet biztos az ember. Egyrészt abban, hogy a stand visszafogottan elegáns fekete (kicsi vörössel) színben pompázik majd, másrészt pedig abban, hogy méregdrága gépeiket nem adják a látogatók karmai közé, inkább egy üvegkalitkában bámulhatjuk meg őket. Nos, az előbbiben igazam volt, utóbbiban viszont tévedtem. A félhomályos teremben hatalmas 3D betűk jelezték a német cég fontosabb termékcsaládjait. Felsorakozott itt a C és X szériás kompaktok hada, valamint a távmérős M-ek és középformátumú S-ek is. És mindüket ki lehetett próbálni, ha az ember volt olyan szerencsés, hogy a délelőtti tumultusban odafurakodjon valamelyik pulthoz. Az egyetlen komolyabban számon tartott német fényképezőgépgyártó a teljes 1. pavilon egy szintjét elfoglalta, bár ennek nagyja a Leica Gallery névre keresztelt fotókiállítás. A kis távmérős M-E-et például nem volt időnk kivárni, hiszen rohannunk kellett egy interjúra. Az 5500 dollárért kínált készülék egy „lebutított” M9 lesz, némileg kevesebb szolgáltatással, de ugyanazzal a képérzékelővel és keresővel. 7000 dollár környékén érkezik a vitrin mögé szánt Leica M, mely az első digitális távmérős gép élőképpel és fullHD videóval.Nem mellesleg egy 24 megapixeles fullframe CMOS is került a készülékbe. Szerencsém volt viszont az új S-modellel, ahogy odaértem, szabadult fel egy példány, amit kicsit meg is sikerült forgatni egy videón. Kicsit megtévesztő lett az új gépek elnevezése, hiszen szám nem található a típusnévben, így a friss Leica M mellett, szimplán csak Leica S-t kapunk. Kezelésében és külsejében a hátlapra került joystick tűnik újdonságnak. Egyébként gyorsítottak a gépen, a képfeldolgozáson és az AF rendszeren is, és egy GPS is került a készülékbe. A szenzor maradt 37,5 megapixeles. A bejegyzésben készült fotók Nikon D600-zal, a videó Nikon 1 V1 fényképezőgéppel készült.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Induljunk-e fotópályázaton? S ha igen, milyenen?
Nem mind arany, ami fénylik - tartja a közmondás, amely igaz a fotópályázatokra is. Bejegyzésünkben igyekszünk körbejárni a lehetséges pályázat típusokat. Ha...
Absztrakt makrók – Nikon #CreateYourLight
Folytatódik a Nikon otthoni fotózást elősegítő oktatóvideó sorozata, ezúttal a házi absztrakt makró fotózásé a főszerep. E témában négy videó is megjelent!
Lépj tovább a DSLR-ed kitobjektívén – a legjobb fix objektívek
Ha már megkaptad, vagy megvetted életed első DSLR-jét, szinte biztos, hogy az alap kitobjektívvel kaptad. Merre érdemes tovább lépned? Mit adnak neked pluszban a fix gyújtótávolságú objektívek? Melyek a legkedveltebb típusok? Cikkünkben ezt foglaljuk össze.
Nem kell mindig Photoshop?
Avagy egy példa arra, amely megmutatja, hogy nem csak felesleges részek retusálására, vagy ott sem volt madarak felklónozására, de termékfotózásnál is igen hasznos ez...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben