Optika II.
Geometriai torzítás
Az optika nagylátószögnél kategóriájában teljesen átlagos 0,8%-os hordótorzítású, amely a felhasználás során viszonylag ritkán okoz problémát. Főként csak akkor lesz érezhető, ha függőleges elemeket komponálunk a képszélre. Tele állásban torzítás alig mérhető. Ezek az értékek közelítőleg megegyeznek a Sony DSC-H5 és Panasonic DMC-FZ7-nél mértekkel, vagyis ebben mindhárom stabilizált ultrazoom-os gép hasonlóan jól teljesít, mint elődeik.
Közelfényképezés, makró
A Canon PowerShot G9 makrózási képességei nagyjából az ultrazoom PowerShotokra hasonlít. 1 cm-es munkapontja igen nagy nagyítást tesz lehetővé, de ilyenkor a témát könnyen leárnyékolhatjuk az objektívvel vagy a kezünkkel.
Nagyobb gyújtótávolságnál a tárgytávolság is nagyobb lehet, de a leképezési arány csökken, igaz, így is átlagosnál jobb nagyítást érhetünk el.
Teljes nagylátószögnél 1 cm-es munkapontnál 26 mm széles, 60 mm-nek megfelelő fókusztávolságnál 5 cm-es munkapontnál 42 mm széles témával tölthetjök ki a teljes képet.
A sarkok homályosodása nagylátószögnél még problémás lehet, de 60 mm-nél már elfogadható szintre csökken.
A torzítás szintén nagylátószögnél a jelentős, 60 mm-nél már teljesen elfogadható, 118 mm-nél pedig elhanyagolható.
Peremsötétedés
A peremsötétedés nem jelent problémát, tele állásban egyáltalán nem érezhető, de nagylátószögnél is csak nyitott blendével lépi át a lélektani 10%-os határt. Általános felhasználáskor ez nem fog gondot okozni.