Értékelés
Az Olympus E-420 jópár apró és néhány komolyabb újítást tartalmaz. Hogy érdemes-e az E-410 helyett inkább ezt vásárolni? Szerintem igen, persze mindenképpen meg kell nézni az E-410 árát is. Abban az esetben, ha az újdonságok és kényelmi funkciók javarészét nem tudnánk kihasználni, inkább maradjunk az E-410 mellett, pár hónapig még kapható lesz.
Az Olympus E-420 továbbra is a kicsiny és könnyű tükörreflexesek közé tartozik. Ebből kifolyólag persze főként azoknak lehet ajánlani, akik szeretik a kompakt méreteket, a kis tömeget. Az E-420 egy ultrakompakt gépet ugyan nem helyettesít – legalábbis méreteiben – de az biztos, hogy egy hosszabb kirándulás, városnézés, vagy éppen túrázás alkalmával sem fogja túlzottan húzni a nyakunkat, már persze ha az objektívünk sem súlyos egyéniség.
A 10 Mpixeles felbontás igen nagy, akár méteres nagyításokhoz is elegendő. A képzaj nem zavaró, még ISO1600 is egész jól használható.
Ami a különlegességeket illeti: az ultrahangos szenzortisztítás hatékonysága igen jó, a LiveView kézi élességállításkor nagyon kényelmes (bár erős nagyításoknál még stabil állvánnyal is lehet problémánk a képfrissítéssel), a kontraszt alapú élességállítás LiveView módban inkább csak tükörkímélő lehetőség, de jobb, ha ebben a módban is inkább a fáziskülönbség elvén működő autofókuszt választjuk. A státuszkijelzés és ugyanezen képernyőn történő beállítás lehet szokatlan, de egy idő után mindenképpen rá fogunk jönni: valójában egy igen ötletes és kényelmes megoldás. A kit optika könnyű és kis méretű, mégis egész jó minőségű, kromatikus aberrációja igazán minimális.
A markolat hiánya néhány nap alatt megszokható, bár nyilván ez is szubjektív dolog, a hölgyeket vélhetően egyébként is kevésbé fogja zavarni kisebb tenyerük miatt, akit viszont méretesebb marokkal áldott meg a jó Isten, annak kellemetlen lehet a nyakpánt tartó pozíciója.
A kis méretű gép és a hozzá való kicsi, viszonylag könnyű de jó optikák a 4/3-os rendszer erősségét képezik, amely most már komoly konkurenciájává vált a többi nevesebb gyártó belépőszintű modelljeinek.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereken kívül a következőket kapjuk:
- bajonettvédő kupak
- BLS-1 Li-ion akku akkumulátor
- BCS-1 külső akkumulátor töltő
- USB- és videó kábel
- nyakpánt
- keresőzáró műanyag kupak
A fényképezőgép megvásárolható kit kiszerelésben is, ez esetben Zuiko Digital 14-42mm/F3,5-5,6 ED objektívet, duplakit esetén az előző mellé a Zuiko Digital ED 40-150mm/F3,5-4,5 objektíveket kapjuk vázhoz.
A váz ára bruttó 97e Ft. A kit 125e Ft-ba, a duplakit 145e Ft-ba kerül.
A fényképezőgép kipróbálását az Olympus Magyarország tette lehetővé. Köszönjük!
A menüképek felvételéhez szükséges videókábel kölcsönzését külön köszönjük Kővágó Árpádnak!
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az egyes képekre, a képekről expozíciós adatok is leolvashatók. A fotók új ablakban nyílnak meg.
A tesztfotók elkészítésekor Zuiko Digital ED 14-42mm f/3,5-5,6 és Zuiko Digital 50-200mm f/2,8-3,5 objektíveket használtunk.
A megadott gyújtótávolságok fizikai értékek, nem a gép 2x-es fókuszszorzójához korrigáltak!
A RAW-ból konvertált képeket a fájlnevekben RAW szócskával jelöltük. Ezek a képek 0 paraméterű élesítésűek és az Olympus Masterben kerültek átkonvertálásra.
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!