Értékelés
Ajánló
A pozitívumok listája egyre növekszik, az elődnél tapasztalt negatívumok viszont nem igazán akarnak csökkenni. A legfontosabb a képminőség, mely semmi javulást nem mutat az elődhöz képest. A szenzor hiába lett CCD helyett MOS, mérete mit sem változott, felbontása pedig tovább nőtt, ahogy a 3 cm vastag géphez képest hihetetlen zoomátfogás is. Nem kell hozzá nagy jóstehetség, hogy megállapítsuk, mindez nem kedvez a képminőségnek. Már alacsony érzékenységen is látható a zaj a képeken és a feldolgozórendszer hiába igyekszik, erősen szűrt képek maradnak csak hátra. Ráadásul a képfeldolgozás, és így a zajszűrés beállításának lehetőségét ebből a modellből kivették, pedig az elődben mutatkozott be.
Temetnünk persze nem kell a gépet, hiszen a végeredmény azért megfelel az átlagnak, az általa kínált szolgáltatások pedig bőven meghaladják azt. Ez a fényképezőgép több újdonságot is hoz, mint például az érintőképernyő, mely sokkal kényelmesebbé teszi a használatot, a teljesen áttervezett optika, mely még szélesebb látószöget, tele állásban pedig még nagyobb gyújtótávolságot kínál, illetve a gyorsabb és hosszabb sorozatok. Kiemelném még az új Éjszakai felvétel kézből témamódot, mely hatásos módja annak, hogy gyenge fényviszonyok között zajmentes és megfelelő részletességű képet készítsünk.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- DMW-BCG10E lítium-ion akkumulátor, műanyag védőtokban
- DE-A66 akkutöltő, hálózati kábellel
- csuklószíj
- műanyag érintőtoll
- USB kábel
- A/V kábel
A fényképezőgépet a Panasonic South-East Europe-tól kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a melléklet működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A Panasonic LUMIX DMC-TZ20 fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltök az ekvivalens gyújtótávolságot és az érzékenységet. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak, és minden tekintetben módosítatlanok.
Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, és tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok! A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!