Értékelés
Ajánló
A Samsung EX1 tesztünk végére egyértelművé vált, hogy a gyártó a lehető legtöbbet próbálta kihozni a kis masinából. A bridge fényképezőgépen érezni a komoly fejlesztéseket (optika), az igényes kezelőfelületet (vezérlőtárcsák és menürendszer) és a gondos tervezést (jó zajszűrés, ergonómia, kijelző). A dicséreteken túl azonban kritikákat is meg kell fogalmazni az EX1-gyel kapcsolatban, melynek során elsősorban a lassú sorozatot, az átlag alatti videóképességet és az óriási méretű RAW fájlokat említhetjük.
Ha jobb videó- és makróképességre lenne szükségünk, akkor Panasonic Lumix DMC-LX3 jöhet számításba 100e Ft-ért, ha RAW sorozatra volna szükségünk és feláldozzuk a kihajtható kijelzőt és a 24 mm-t 28 mm-re, akkor a kb. 100e Ft-ért a Canon PowerShot S90 lehet a választásunk, ha pedig nagyobb zoomátfogást szeretnénk, s feláldozzuk a kiváló fényerőt, akkor pedig 140e Ft-ért a Canon PowerShot G11 lehet az alternatíva.
Akinek az ár nem számít, s a méret is lehet egy cseppet nagyobb, az a MILC-ek között is nézzen szét!
A Samsung EX1 a kis méretet ötvözi a nagy tudással, a jó képminőséggel és a kiemelkedő fényerővel. A széles látószög mellett is rendkívüli fényerővel rendelkező zoom objektív miatt a Samsung EX1 igazi hiánypótló darab.
A fényképezőgép ára cikkünk megjelenésekor bruttó 110e Ft.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- SLB-11A lítium-ion akkumulátor
- hálózati adapter USB kimenettel az akkutöltéshez
- csuklópánt
- USB kábel
- műanyag objektívvédő sapka, rögzítőzsinórral
Opcionálisan vásárolhatunk:
- A/V kábelt
- HDMI kábelt
- külső akkutöltőt
- infravörös távvezérlőt
- rendszervakut
- nagylátószögű konvertert
A fényképezőgépet a Samsung hazai képviseletétől kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A Samsung EX1-gyel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltök az érzékenységet, az ekvivalens gyújtótávolságot és a használt rekeszértéket. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak és a veszteségmentes elforgatáson kívül módosítatlanok.
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).