Kipróbáltuk: Sony Cyber-shot DSC-HX50 teszt

0

Különlegességek

Kapcsolat okostelefonnal

A DSC-HX50 Wi-Fi-n keresztül okostelefonunkhoz is képes kapcsolódni. Ehhez csak az ingyenes Sony PlayMemories alkalmazást kell feltelepítenünk mobilunkra, és elindítva már mehet is a móka. Azaz csak menne! Egy éves HTC telefonommal sikerült létrehozni a kapcsolatot, de 3-ból 3 alkalommal dobott ki a szoftver kapcsolódási hibával, szóval nem sikerült élesben is kipróbálnom mit tud így a gép. Az ismert Androidos letöltőhelyen olvasható hozzászólások alapján nem vagyok egyedül a problémával.

A szoftver segítségével egyébként megoszthatjuk elkészült képeinket vagy videóinkat a fényképezőgép és egy mobiltelefon vagy tablet között, melyeket dátum, vagy egyéb szempontok szerint kis nézőképeken keresztül rendszerezhetünk.

Bizonyos okostelefonokat távvezérlőként is használhatunk. Beállíthatók vele fényképezőgépünk fontosabb opciói, üzemmódjai, sőt még akár a zoomot is vezérelhetjük a telefonról. Mindezek mellett természetesen élőképet is kapunk a mobil kijelzőjén.

Intelligens pásztázó panoráma

A Sony gépeiben évek óta létező funkció, melyet egyre jobbá tökéletesít a gyártó.

A dolgunk rendkívül egyszerű. iPanoráma módra állítjuk a főtárcsát, egyetlen gombnyomással kiválasztjuk a pásztázás irányát és az expo gombot nyomva tartva folyamatosan elfordulunk a géppel. A panoráma rögzítésének folyamatát egy mozgó sávon jelzi a készülék.

Normál panoráma

Az irány kiválasztása csupán egy pillanat, elég lenyomnunk a navigációs tárcsa négy iránya közül bármelyiket és máris erre vált gépünk. Egy kis animáció is jelzi merre kell mozgatnunk.

Ha belebújunk a menübe négyféle módot választhatunk. Panorámánk lehet normál, széles, 360 fokos és nagy felbontású. A kép mérete a fényképezőgép állásától (portré vagy tájképoldalarány) függően legfeljebb 11520 x 1080 vagy 10480 x 4096 pixel lehet.

Széles panoráma

A menüben nem csak a méretet, de panoráma képeffektust is választhatunk, így az összefűzött fotó élénk színvilágú, lágyított high-key hatású, vagy fekete-fehér is lehet, egyetlen meghagyott színnel.

Fekete-fehér (kiválasztot szín) móddal kombinált panoráma

Itt is, mint például a Nikon Coolpix L820-nál, gyakran előfordul, hogy a készülék hamarabb fejezi be a panoráma készítést és a kép jobb szélén üres csíkot hagy. Ezeket bármely képszerkesztővel könnyedén levághatjuk.

3D állókép

A HX50 témamódjai között (SCN üzemmód) 3D állókép lehetőséget is találunk, mely gyors egymásutánban két képet készít, melyeket ezután pár másodperc alatt egy térbeli fotóvá egyesít. A 3D fájl ezúttal. MPO kiterjesztésű, mint minden hasonló szolgáltatást kínáló gépnél, de csak 3D megjelenítőn (pl. Sony BRAVIA 3D tévén nézhetők meg). Megpróbáltuk hagyományos anaglif képpé konvertálni a végeredményt, de sajnos nem jártunk sikerrel, mert a két kép ugyanabból a perspektívából készül, így normál 3D szoftverek számára nincs köztük eltérés. Ha valaki esetleg megpróbálkozna egy ilyen tesztkép megnyitásával, íme.

A képek mérete 20 (4:3) vagy 15 (16:9) megapixel lehet és az MPO fájl mellé egy normál JPEG fotót is ment a gép.