Röviden: Nikon Coolpix L110 teszt

0

Különlegességek

Best Shot Selector

Ez egy – már említett – különleges sorozat mód, amelynek során a gép több, akár 10 képet is készít (amíg az exponáló gombot nyomjuk), majd ezen fotókból kiválasztja a leginkább részletgazdagot, ahol az élesség a legjobb, illetve ahol a berázás/bemozdulás a legkevésbé érezhető. Gyenge fénynél még stabilizátor mellett is előfordulhat berázás, így ekkor ezt a funkciót használva a lehető legjobb képet kaphatjuk a válogatás terhe nélkül.

Mosoly érzékelés

Portré és Intelligens portré módokban használható, a mosolygásra történő automatikus exponálás.
A Nikon Coolpix L110-ben a mosoly érzékelés érzékenységét nem módosíthatjuk.

D-Lighting

Csak lejátszás módban érhető el a D-Lighting (vagyis Aktív D-Lighting nincs). Ez az árnyékos, sötétebb részek világosítását végzi. Mivel ez utólag történik, a művelet során erőteljesebb zajosodás várható az érintett részeken, mint ha az itt nem használható Aktív D-Lighting dolgozna.
A D-Lighting algoritmust sajnos nem paraméterezhetjük úgy, mint más gépeknél, a művelet erőteljessége nem befolyásolható.

Leméretezés

Sajnos csak 640×480, vagy kisebb felbontás választható, így gyakorlati haszna csak az e-mailben való továbbításnál van.

Lehetett volna még jópár érdekes szolgáltatás beépíteni a gépbe, mint a vörösszem korrekció, torzítás korrekció, bőrlágyítás, aktív D-Lighting, vagy éppen a kontraszt, élesítés, szaturáció befolyásolása. Mivel olcsó gépről van szó, ezeket minden bizonnyal azért hagyták ki, hogy aki ilyen gépre vágyik, az a drágább Coolpix P100-at válassza.