Képminőség
Képzaj
A 16 Mpixeles BSI CMOS szenzor alap képzajáról sajnos nem sok mindent mondhatunk, az Coolpix P610 ugyanis csak JPEG formátumban képes képeket menteni, így a nyers adatokat nem érhetjük el. JPEG formátumnál viszont minden esetben van zajszűrés, ennek fokát három lépésben módosíthatjuk.
Érzékenység – képzaj
A szokásos ISO tesztképeink mellett azok 300 dpi-s 10×13 cm-es papírmérethez, vagyis 1228 pixel magasságúra átméretezett változatát is közzé tesszük. Digitális laborban ugyanis ekkora papírmérethez ekkora felbontású képet hoz létre a laborgép.
A lent látható képeken tehát azt ellenőrizhetjük, hogy egy 10×13 cm-es papírkép nagyító alatt hogyan nézne ki.
A valós képminőség teszteléséhez érdemes megnyitni a teljes képet, s egy 10×13 cm-es papírképpel a kezünkben addig távolodni a monitortól, hogy nagyjából hasonló méretet lássunk, mint a kezünkben lévő fotó.
Érzékenység – képzaj; 10×13 cm-es papírképen (szimuláció)
Zajszűrés
Bár teljesen kikapcsolni nem lehet a képzajszűrést, az algoritmus hatékonyságát három fokozatban állíthatjuk.
Zajszűrés
Közelfényképezés, makró
Makrózni széles gyújtótávolság tartományban lehet, 24 mm-es ekvivalens gyújtótásolvásgól egészen 105 mm-ig. Bár a Nikon kompakt gépeknél egy zöld nyilacska szokta jelezni a legjobbnak tartott makró módot, itt ez nem a legjobb nagyítást jelzi, az ugyanis 30 mm-nek megfelelő fókusztávolságot jelöl, pedig 105 mm-nél komolyabb nagyításunk lehet, s a munkatávolság is 0,5 cm helyett 2,1 cm, ami könnyebb megvilágítást tesz lehetővé.
A torzítás bár nem túlzottan erős, azért érezhető, s sík téma esetén a képsarkok elhomályosodása is problémát okoz, illetve teljes nagylátószögnél oldalról világítani sem egyszerű, mert az objektív már a fény nagyrészét kitakarja.
Eredeti képek shift+kattintással érhetők el.