Különlegességek
Stabilizátor
A nagy gyújtótávolságot ki sem tudnánk használni, ha nem lenne egy segítőtársunk, amely jelen esetben a szenzor eltoláson alapuló stabilizálás. A stabilizátort csak ki, vagy bekapcsolhatjuk, svenkeléshez nincs külön üzemmódja. Jó hír azonban, hogy az Olympus SP-620UZ az élőképet is képes stabilizálni, s ezt ki- illetbe bekapcsolhatjuk (ki esetén csak exponáláskor stabilizál, amely jobb hatékonyságot ígér).
Panoráma
Az SP-620UZ gépen belül is képes összefűzni a panorámákat. A panorámakészítés kétféle módon történhet: automata módon, amikor egy célkeresztet kell bemozgatni egy négyzetbe a gép elforgatásával s ekkor automatikusan készül egy fotó, vagy manuális módon, amikor az előző kép széle megjelenik az LCD bal szélén, s ehhez illesztve az új képet, az exponáló gomb megnyomására készül kép. Ez utóbbi módszernél az előző kép széle áttetszően jelenik meg, így a megfelelő igazítást könnyebb elvégezni.
Panorámát egyébként bármelyik irányban készíthetünk, balra, jobbra, fel és le. Ha gépen belül kívánjuk összefűzetni a panorámát, akkor az maximum 3 darab 2 Mpixeles képből állhat. Ha a PC módot választjuk, akkor a mellékelt szoftverrel végezhetjük el az illesztést, ekkor 10 képet is lőhetünk egy panorámához, s egy-egy kép felbontása sincs 2 Mpixelre korlátozva.
Beauty
Témamódok között található bőrlágyítást végző üzemmód, melyet Beauty (szépség) fotónak nevez az Olympus. Ilyen hatást egyébként utólag is kérhetünk a retus utólag menüpontnál.
Mágikus szűrők
Az Olympus a tükörreflexes gépeiben vezette be először mágikus szűrőit, amelyek különleges képfeldolgozási lehetőségeket kínálnak. Az SP-820UZ-ben már 11 áll ebből rendelkezésünkre: pop art, pin hole, halszem, rajz, lágyfókusz, punk, ragyogás (keresztszűrő hatás), vízfesték. A rajz, a lágy fókusz, a ragyogás és a vízfesték mágikus szűrők maximum 5 Mpixeles képeket képesek létrehozni. A halszem és a ragyogás módokon kívül a többi mágikus szűrő videófelvételnél is rendelkezésünkre áll.
Leméretezés
Sajnos e téren nem nyújt eleget az Olympus SP-620UZ, ahogy a többi Olympus masina sem. Csak kétféle felbontás közül választhatunk: 640×480 és 320×240. Ezzel tehát nem tudunk ésszerűen spórolni, ha esetleg a kártyánk kezd tele lenni, de még lenne mit fényképezni, maximum webre lesz jó ez a méret, vagy e-mailben továbbításhoz.
Képkivágás
A képkivágás lehetőségét szerencsére módosították, így a régebbi modellekhez képest, itt már nem csak előre definiált kivágási lehetőségek állnak rendelkezésünkre, hanem a zoomkarral mi választhatjuk meg, hogy pontosan mekkora méretű képet szeretnénk kivágni. Képkivágáskor viszont a maximális felbontás 8 Mpixel lehet.
Vörösszem korrekció
Sokszor kevés a magasra pattanó vaku, vagy annak vörösszem csökkentő módja, mely elővillantással szűkíti a pupillát. Ha a vaku fénye bejut a vérrel telt szemfenékre és onnan visszaverődve az objektíven keresztül a képérzékelőre érkezik, az emberi szem bogara vörösnek látszik a képen. Ez ellen csak úgy védekezhetünk hatásosan, ha vagy a megvilágítás szögét változtatjuk, vagy a külső szórt fény jelentősen erősebb, mint a szemből visszaérkező vöröses fény, ami így a rövidebb záridő miatt kevésbé vagy egyáltalán nem észlelhető.
Persze egy kompakt gépnél nincs lehetőségünk a megvilágítás változtatására, indirekt vakuzás itt közvetlenül nem használható (de vannak rá trükkök). Akik nem bíbelődnek különböző ügyes terelőlapokkal, azok előbb-utóbb bele fognak futni a vörösszem problémájába.
Nekik nyújt segítséget a gépen belüli vörösszem javítás lehetősége, mely a lejátszás módban található.
Retus utólag
Szintén lejátszás módból érhető el, segítségével lágyabb bőrt, csillogó szemet, vagy megnövelt méretű (drámai) szemet hozhatunk létre a képen.
Árnyék-kompenzáció
Az Olympus SP-620UZ-vel árnyék-kompenzációt (shadow-adjustment) felvétel előtt is beállíthatunk, de utólag is kérhetünk a kész képekre ilyen korrekciót. Ennek hatására a kép sötétebb részeit világosítja ki a gép, csökkentve ezáltal az árnyékok sötétségét.
3D fotózás
Két képből hozhatunk létre térhatású fotót, melyet .MPO kiterjesztéssel ment el a gép. A második kép exponálását a gép is automatikusan elvégezheti, ha az igazítást megfelelőnek találja, de választhatunk manuális módot is az exponálás kiváltására.