Röviden: Olympus VG-120 teszt

0

Értékelés

Az Olympus VG-120 egy egyszerű, belépő szintű ultrakompakt fényképezőgép, amelynek különlegessége az igen vékony váz, s ennek ellenére a 26 mm-nek megfelelő nagylátószögtől induló 5×-ös zoomátfogású objektíve.
A bevezetőben talán kicsit igazságtalanok voltunk a konkurens modellek felsorolásánál, hiszen akkor nem vettük figyelmebe az árat. Ugyanis ha a feltételek között azt is szerepeltetjük, hogy a gép ára nem haladhatja meg a 30e Ft-ot, akkor gyakorlatilag nem lesz a 2011-es gépek között konkurense.
Az Olympus VG-120 fogyasztói ára ugyanis bruttó 28.000 Ft. Sőt, a fém burkolatú VG-130-ért sem kell 30.000 Ft-nál többet fizetni.

Az Olympus VG-120 legfőbb erősségge tehát az ára. 30e Ft alatt kapunk egy 14 Mpixel felbontású, 26 mm-nek megfelelő nagylátószöget is kínáló, 5×-ös zoomos gépet, ami 2 cm-nél nem vastagabb, s még HD videófelvételt is kínál. Persze ennyi pénzért nem jár stabilizátor, ahogy videófelvétel közben sem használható az optikai zoom, illetve a felvételek hossza is erősen limitált. De aki pusztán csak fényképezni akar egy vékony, stílusos géppel, annak igen alacsony áron kínál egyszerű megoldást.

A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereken kívül a következőket kapjuk:

  • csuklószíj
  • Li-70B Li-ion akkumulátor
  • hálózati USB adapter
  • USB- és videó kábel

A fényképezőgép kipróbálását a Olympus Magyarország tette lehetővé. Köszönjük!

Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo működését. Köszönjük!

Tesztképeink

Az Olympus VG-120 fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltük az ekvivalens gyújtótávolságot, az érzékenységet és a rekeszértéket is. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak és a veszteségmentes elforgatáson kívül módosítatlanok.

A képek fájlneveiben szerepel az érzékenység, a rekeszérték és a kisfilmre átváltott gyújtótávolság is.

Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).

A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!