Teszt: Multifunkciós nyomtatók

0

Epson Stylus DX4850


Epson Sylus DX4850

Az Epson DX4850 árban nagyjából a HP PSC 1610 kategóriája, de külalakjában és képességeiben is bátran összevethető vele. A fakószürke műanyagház már ezüstös ragyogású felső részt, krómozott fedélnyitót kapott a 4850 esetében, sokkal komolyabb benyomást keltve a szemlélőben. A méret alig nagyobb (430x354x181mm) a tömeg viszont több mint 1 kilóval 6,8 kg-ra nőtt. A bekapcsológomb alatt a szokásos patronroncsere gomb és hibakijelző, majd jól elkülöníthető részben funkció visszajelzők. Újdonság a közvetlen nyomtatási kapcsolat kis lámpája, merthogy a DX4850 már képes erre. Külön gombbal indíthatjuk a készülék kártyaolvasását is. Ezek alatt szintén új gomb köszönt egyszámjegyes kijelzővel. A példányszámot állíthatjuk be segítségével. A következőket már jól ismerjük az előző modellből: lapállás, papírméret gombok, majd a fekete-fehér és színes másolás indítói és végül a nyomtatás megszakítás. A fedél bal elülső élén a PictBridge közvetlen nyomtatási kapcsolat aljzatát találjuk. Ez alatt bal oldalt, egy nem túl esztétikus, félig átlátszó műanyagajtó mögött kártyaolvasó, mely az xD, MS Duo, MiniSD, SD/MMC és CF típusokat támogatja, tehát szinte minden manapság elterjedt formátumot. A nyomtató hátulján tápcsatlakozó bemenetet, Hi-speed USB 2.0 és USB 1.1 foglalatot helyeztek el. Első ránézésre tehát elegánsabb kivitelt és a közvetlen nyomtatási lehetőségeket (PictBridge, vagy memóriakárty) kapunk a DX3850-hez képest.

Itt is a gyártó egyedi DURABriter Ultra tintáinak minőségét és a Micro Piezo 4 szín technológiát élvezhetjük. A kapott tintapatronok ugyanazok, mint a DX3850 esetében (fekete, ciánkék, bíborvörös, sárga). Űrtartalmuk egyenként 8 ml.



A nyomtatóval elérhető legnagyobb felbontás 5760×1440 dpi, 3 pikoliteres cseppmérettel. Ezt természetesen csak erre alkalmas, minőségi adathordozón képes elérni. A nyomtatható és beolvasható lapméret egyaránt A4. Lapolvasásnál 1200 dpi-t teljesít a készülék, 30msec/vonal színes olvasási sebességgel.

Sajnos a 4850-nél manuális a fejigazítás és ugyanúgy, mint a 3850-nél, itt is 3 nyomatból kell meghatároznunk az optimális beállításokat, ami elég sok időt vesz igénybe. A beállítások után először A4 méretben nyomtattunk egyszínű szöveget. A 34 kissé komótos eredmény lett, aztán mintha ébredezni kezdett volna, hiszen a szöveg+színes ábra nyomtatásánál is ugyanennyit mértünk. Közel ugyanazt a minőséget láttuk viszont a nyomatokon, mint a DX3850 esetében. Kiegyensúlyozott, jó kontraszt és színvisszaadás. Az eredmény egy leheletnyivel mégis jobb lett annál.



Már-már úgy tűnt nem is akar engedni a 34-ből, hiszen a fekete-fehér másolás is ennyi ideig tartott. A színes másolás 56 másodperces ideje – bár gyorsnak nem volt nevezhető – de elődje idejénél és a HP 1610-nél is gyorsabb volt. Nagyon jó részletességet és kontrasztot láttunk a FF másolaton és ugyanezt mutatta a színtelített, jó részletvisszaadású színes másolat is.

Végül következett a FF fotónyomtatás, gyári szoftverből, Epson matt papírra. Az előző modellhez képest igen jó eredményt produkált a készülék a maga 3 perc 58 másodpercével. A színes fotónyomtatásnál Epson Premium Glossy papírt és Best beállítást választottuk. A 8 perc 19 mp-es eredmény gyorsabbnak bizonyult a DX3850-nál, de a DX4850-at sem kezdtük magunk között „villámnak” becézni.. Minőségben nagyjából a DX3850 eredményét kaptuk vissza, kiváló részletességet, jó kontrasztot és telítettséget, kissé sápadt arcbőrrel.



Doboz tartalma:

  • nyomtató hálózati kábel
  • telepítő CD
  • leírások
  • 4 patron (CMYK, lásd az előbbinél)

Az RX4850 ára kb. 36 ezer forint