Címlap Címkék Monitorok

Címke: monitorok

QHD és 4k monitorokkal kényezteti a profikat a BenQ

A BenQ PhotoVue SW272Q és SW272U gyárilag kalibrált, széles színtér lefedettségű, 16 bites LUT-tal rendelkező monitorai kifejezetten a profiknak készültek.

24-32″ közötti profi monitorokkal bővít az ASUS, az egyik OLED!

Egyre többen látnak már fantáziát az OLED monitorok gyártásában, az ASUS sem kivétel, de egy 4k IPS monitorral is bővül a gyártó ProArt szériája.

27″-os OLED monitort villantott a Viewsonic

A ViewSonic a CES-en bemutatta VX27224K típusjelű új profi monitorát, amely a hagyományos LCD panel helyett OLED-et használ. Az OLED előnyeit szerintem már mindenki fejből...

6k felbontást hoz a Dell új 32″-os monitora

IPS Black technológiájú panellel érkezik a Dell idei első profi monitora.

Jön az Apple Studio Display kihívója: Samsung ViewFinity S9

27 colos képátlóval kínál 5k felbontást a Samsung új profi monitora, amely 99%-ban fedi le a DCI-P3 színteret.

Profi 27″-os Philips monitort villantott az MMD

Mini LED háttérvilágítással, Thunderbolt™ 4 bemenettel, közel 100% Adobe RGB színtér lefedettséggel dob piacra 27"-os profi Philips monitort az MMD.

HDR képes profi Philips OLED monitort dob piacra az MMD

Első körben Ázsiában és Észak-Amerikában kezdik forgalmazni a 4k UltraHD felbontású, 27"-os profi monitort.

Két izgalmas monitort mutat be jövőre az LG

Egy speciális, közel négyzetes oldalarányú tartalomgyártáshoz ajánlott és egy széles színtér lefedettségű 32"-os 4k UHD monitor jön az LG-től.

Profiknak kínál új 27″-os monitort az Acer

Fotófeldolgozáshoz és grafikai munkákhoz ajánlja új monitorát az Acer, de játékra is alkalmas lesz.

OLED monitort dobott piacra az LG

Kapható az LG első OLED monitora, a 4k felbontású, 32"-os LG UltraFine 32EP950-B.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Cokin szűrőtartó rendszer

A fényképezőgép piac kétségtelenül kitermelt jó pár haszontalan kiegészítőt, azonban a fotográfiai szűrők többsége semmiképp sem sorolható ide. A filmes korszakban megszerzett népszerűségüket még a kényelmet előtérbe helyező digitális korszak, és a mindentudó képszerkesztő szoftverek sem tudták kiölni. Méretben és funkcióban ezerféle között válogathatunk, például a szűrőtartós megoldások között, melyek közül a hazánkban leginkább elterjedt rendszert mutatjuk most be.

Ennyit számít pár milliméter a nagylátószögnél

Fotózással most ismerkedők számára általában elég nehéz megérteni olyan fogalmakat, mint érzékenység, zársebesség, mélységélesség, de még a látószög és a gyújtótávolság közötti kapcsolatnál is...

7 hatékony tipp a Lightroom gyorsabbá varázsolásához

Azt gondolom senkinek sem kell ecsetelnem, hogy a legnépszerűbb RAW feldolgozó (és egyébként kép kategorizálásra is használt) szoftver a Lightroom. Mindez annak ellenére így...

Műszaki gépek vs. tilt-shift objektívek

A kisfilmes kategória gépvázai könnyen hordozható, szinte korlátlanul és univerzálisan kiépíthető rendszerek alapjai, de méretükből és felépítésükből adódóan alkalmatlanok a precizitást igénylő, több száz megapixeles high-end fotózásra. Nem lehet például nagyfelbontású, minden arcon éles csoportképeket készíteni velük 50 emberről, de nem alkalmasak olyan igényes modellfotóhoz sem, ahol az egész alakos képen minden hajszál külön repül, minden szövet-textúra látszik, és még a modell lábai is meg vannak nyújtva. Vagyis a nagygépek képépítő, képkompozíciós lehetőségeit nem adják az alkotó fotós kezébe.

Fényformálók otthon – Nikon #CreateYourLight

Ha lemaradtál volna róla, már megtekinthető a Nikon #CreateYourLight oktatóvideó sorozat következő epizódja, amelyben az otthon elkészíthető fényformálókról kapunk bőséges bemutatót!