A Hitachi HDC-2 2,1 Mpixeles 1/2″-os CMOS érzékelő köré épül. Optikája fix fókuszú, 38 mm-nek megfelelő fókusztávolságú, F2,8 fényerejű. A gép hátulján 1,6″-os LCD található. Legnagyobb felbontásban 2048×1536 pixeles képeket rögzít a fényképezőgép, ez azonban interpolált felbontás. Az érzékelő felbontásának megfelelő pixelszámot 1600×1200 képpont esetén érjük el. Használható még 1280×960 és 640×480 pixeles felbontás is. Video rögzítéskor a gép hangot nem vesz fel, 320×240 pixeles felbontásban 15 kép/mp frissítéssel dolgozik. Webkamerakén 640×480 vagy 320×240 pixeles felbontás használható. A működtetéshez 2 AA-méretű elem, vagy akkumulátor szolgáltatja az energiát. A gép tömege 110 gramm, méretei: 93x38x56 mm. A kész felvételek a gép 16 MB-os integrált memóriájába, vagy SecureDigital kártyára kerülnek. Aki a low-end gépek között kissé tájékozott, feltűnhet neki, hogy a Hitachi HDC-2 ördögien hasonlít a Sipix Stylecam Extreme-re. Nos, valóban, ha megnézzük a két gépet, és azok paramétereit, 100%-os egyezést találunk. A Hitachi HDC-2 tehát kijelenthetjük: megegyezik a Sipix Stylecam Extreme-mel.
Azt már bizonyára mindenki tudja, hogy fotózni kétféleképpen lehet: vagy megelégedve a rendelkezésre álló fényekkel, vagy módosítani, kiegészíteni azokat és kreatív megvilágítást használva.
Utóbbi nyilván...
Csak negyvenes évei derekán kezdett autodidakta módon fotózni, mégis Zofia Rydet az egyik legismertebb lengyel fotográfus. Egy szerelmi viszony miatt többször megfordult Magyarországon az 1960-70-es években. Képein gyerekek és idősek hétköznapjai és a budapesti piacok tradicionális világa elevenedik meg.
Manapság már nem csodálkozunk azon, hogy a mobiltelefonnal is tudunk fényképet készíteni. Szinte mindenkinél van egy gép, és meglehetősen ajánlott eszköz autósoknak (kátyú, vagy éppen koccanás esetén).
A technológia oda jutott, hogy lassan nincs olyan búvárhajó vagy bázis, ahol a felszerelés mosására szolgáló édesvízes dézsa mellett ne lenne egy másik a fényképezőgépeknek.
Mert mostanra elérhető áron vehetünk gépet és tokot. Az esetek többségében persze ez nem világversenyekre készülő fotókat jelent, inkább arra, hogy megmutassuk vízalatti élményeinket másoknak.
Ron Magill, a Nikon egyik amerikai nagykövete megmutatja, milyen beállításokkal érdemes fotózni állatkertben. Ron a Miami állatkertben mutatja be, hogyan érdemes vadállatokat...