A Hitachi HDC-2 2,1 Mpixeles 1/2″-os CMOS érzékelő köré épül. Optikája fix fókuszú, 38 mm-nek megfelelő fókusztávolságú, F2,8 fényerejű. A gép hátulján 1,6″-os LCD található. Legnagyobb felbontásban 2048×1536 pixeles képeket rögzít a fényképezőgép, ez azonban interpolált felbontás. Az érzékelő felbontásának megfelelő pixelszámot 1600×1200 képpont esetén érjük el. Használható még 1280×960 és 640×480 pixeles felbontás is. Video rögzítéskor a gép hangot nem vesz fel, 320×240 pixeles felbontásban 15 kép/mp frissítéssel dolgozik. Webkamerakén 640×480 vagy 320×240 pixeles felbontás használható. A működtetéshez 2 AA-méretű elem, vagy akkumulátor szolgáltatja az energiát. A gép tömege 110 gramm, méretei: 93x38x56 mm. A kész felvételek a gép 16 MB-os integrált memóriájába, vagy SecureDigital kártyára kerülnek. Aki a low-end gépek között kissé tájékozott, feltűnhet neki, hogy a Hitachi HDC-2 ördögien hasonlít a Sipix Stylecam Extreme-re. Nos, valóban, ha megnézzük a két gépet, és azok paramétereit, 100%-os egyezést találunk. A Hitachi HDC-2 tehát kijelenthetjük: megegyezik a Sipix Stylecam Extreme-mel.
A fényszennyezés nem olyan környezetkárosító dolog, mint a szemét kocsiból való kihajítása, vagy a tengerbe jutott olaj, de ez is az emberi civilizáció mellékterméke....
A retusálás alapja a bőrhibák eltüntetése, amelyre a Photoshop több eszközt is kínál.
Az alábbi videóban a retusálás alapfogásait ismerhetjük meg, amely...
A kisfilmes kategória gépvázai könnyen hordozható, szinte korlátlanul és univerzálisan kiépíthető rendszerek alapjai, de méretükből és felépítésükből adódóan alkalmatlanok a precizitást igénylő, több száz megapixeles high-end fotózásra. Nem lehet például nagyfelbontású, minden arcon éles csoportképeket készíteni velük 50 emberről, de nem alkalmasak olyan igényes modellfotóhoz sem, ahol az egész alakos képen minden hajszál külön repül, minden szövet-textúra látszik, és még a modell lábai is meg vannak nyújtva. Vagyis a nagygépek képépítő, képkompozíciós lehetőségeit nem adják az alkotó fotós kezébe.