A SanDisk március elején jelentett be legutóbb nagy sebességű kártyát. Az akkori Ultra kártyacsalád most eljutott második verziójához, így az új Ultra II kártyák még gyorsabbak.
A SanDisk Ultra II családja egyelőre a CompactFlash és SecureDigital kártyákra terjed ki. Mindegyik kártyára minimum 9 MB/s írási és 10 MB/s olvasási sebességet garantál a gyártó. Ez a korábbi szorzószámos jelölés esetén 61-68x-es értéket adna, ami a jelenlegi leggyorsabb 45x-es-hez képest igen nagy előrelépés. (A cég az átviteli sebességet a HDBench nevű szoftverrel végezte). Az új, nagy sebességű kártyákkal természetesen elsősorban azokat a fotósokat célozzák meg, akik igen nagy méretű fájlokkal dolgoznak (4 Mpixel felett, TIFF, vagy RAW fájlok). A SanDisk Ultra II CompactFlash kártyákból egyelőre 256 MB, 512 MB és 1 GB kapacitásút, a SecureDigital kártyákból 256 és 512 MB kapacitásút kezdenek forgalmazni. Az 1 GB alatti CF kártyák még ebben a hónapban, az 1 GB-os változat jövő hónapban kerül piacra. A szóban forgó SD kártyák forgalmazását október és novemberben kezdi meg a cég. A kártyák javasolt végfelhasználói árai a következők: – SanDisk Ultra II CompactFlash 256 MB: 105 USD – SanDisk Ultra II CompactFlash 512 MB: 210 USD – SanDisk Ultra II CompactFlash 1 GB: 430 USD – SanDisk Ultra II SecureDigital 256 MB: 130 USD – SanDisk Ultra II SecureDigital 512 MB: 290 USD
A fényképezőgép piac kétségtelenül kitermelt jó pár haszontalan kiegészítőt, azonban a fotográfiai szűrők többsége semmiképp sem sorolható ide. A filmes korszakban megszerzett népszerűségüket még a kényelmet előtérbe helyező digitális korszak, és a mindentudó képszerkesztő szoftverek sem tudták kiölni. Méretben és funkcióban ezerféle között válogathatunk, például a szűrőtartós megoldások között, melyek közül a hazánkban leginkább elterjedt rendszert mutatjuk most be.
A világítástechnikában teljesen eltérő módon adják meg a stúdió vakuk, a rendszervakuk és az állandó fényű lámpák maximális fényteljesítményét. De mégis, melyik mennyire erős?
Manapság egyre több olyan stúdióvaku kerül piacra, amely nem csak akkumulátoros üzemeltetésével, de nagy sebességű vakuszinkronjával is lehetőséget kínál a kültéri fotózáshoz.
Mint ismeretes, a...
Viktor Elizarov kanadai fotós készítette el az alábbi expozíciós háromszöget, amely segít megérteni a rekesz, a zársebesség és az érzékenység hatásait.
A képen feltüntette azt...